Rok szkolny 2008-2009

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

W dniu 19 czerwca 2009r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Podczas uroczystego apelu dyrektor szkoły oraz wychowawcy rozdali nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce oraz podziękowania dla rodziców za działalność na rzecz szkoły.

 

FESTYN RODZINNY

 

NADANIE SZLAKOWI ROWEROWEMU IMIENIA HANNY GABRIEL

6 maja 2009 roku, w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Odcinek Pielgrzymiego Szlaku Rowerowego ze Złotowa do Górki Klasztornej otrzymał imię Hanny Gabriel, zmarłej rok temu dyrektor szkoły. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. ks. proboszcz Piotr Zdanowicz, starosta Mirosław Jaskólski, z-ca wójta gminy Złotów Longin Tomasz , rodzina ś.p. Hanny Gabriel oraz uczniowie II klasy Gimnazjum nr 1 w Złotowie z wychowawczynią Marzeną Kilar. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy z imieniem szlaku. Nasi uczniowie przygotowali też program artystyczny poświęcony byłej Pani dyrektor w rocznicę Jej śmierci.

 

KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ GMINY ZŁOTÓW 2009"

ZOBACZ SPRAWOZDANIE >>>>>>>

Święto szkoły

Marzec to szczególny miesiąc dla całej społeczności szkolnej. Co roku, właśnie w marcu obchodzimy Święto Szkoły. Dzień ten związany jest z rocznicą urodzin naszej patronki .

Fakt, iż szkoła otrzymała imię Marii Kilar jest dla nas powodem do dumy. Zobowiązuje do godnego zachowania oraz reprezentowania szkoły w lokalnym środowisku, a także poza nim.

Staramy się rzetelnie uczyć, osiągać sukcesy na miarę naszych możliwości i postępować tak, by nie zawieźć zaufania rodziców i nauczycieli. Jesteśmy dumni, że patronuje nam tak wspaniała postać , która zasłużyła się dla całego lokalnego środowiska.

Dlatego każdego roku uroczyście obchodzimy to święto.

Jednym z pierwszych punktów obchodów była prezentacja multimedialna poświęcona osobie patronki szkoły. Każda klasa przygotowała krótki występ artystyczny. Pan Ryszard Kilar, Jej syn recytował swoje wierze. Twórczość R.Kilara była tematem konkursu recytatorskiego, w którym brali udział uczniowie klas 0-III. Rozstrzygnięte zostały także konkursy: plastyczny, ortograficzny, historyczny oraz turniej warcabowy.

W uroczystości wzięli udział uczniowie II klasy Gimnazjum nr 1 w Złotowie z wychowawczynią Marzeną Kilar.

Występ artystyczny uczniów klasy I.

Występ artystyczny uczniów klasy V

Ryszard Kilar recytuje swe wiersze.

Laureaci konkursu recytatorskiego wierszy R.Kilara – uczniowie klas 0-III.

Wystawa prac plastycznych – ilustracji do wierszy R.Kilara.

Laureatki konkursu ortograficznego.

Magda Konitzer (kl.VI), Milena Ormińska (kl. V.), Martyna Zaborowska (kl. IV), Natalia Zdrenka (kl. III).

Zwycięzcy zawodów „Mistrz gry w warcaby” w kl. I-III

Daniel Łosoś (kl. I), Kamil Stofrowski (kl. II), Łukasz Migawa (kl. III)

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Przedszkole - zabawy na śniegu :)

 

"WALENTYNKI 2009"

Trzynasty w piątek wcale nie musi być pechowy. Tego dnia w Szkole Podstawowej w Kleszczynie odbyły się liczne atrakcje.

Walentynki już na dobre zadomowiły się w szkolnym kalendarzu.

Uczniowie przez cały tydzień wrzucali życzenia do skrzynki. W piątek odbył sie uroczysty apel na którym rozdano licznie zgromadzone walentynki.

Uczniowie i przedszkolaki otrzymali także drobne walentynkowe upominki od Pani dyrektor i swoich wychowawców w postaci lizaków serduszek i pączków.

Potem przyszedł czas na wielki Bal Przebierańców. Szkolny hol tego dnia zmienił się w salę balową. W szkole zaroiło się od Księżniczek, Indianek, Murzynek, Rycerzy, Batmanów, Zorro, różnego rodzaju zwierząt i różnych osobliwości z innej planety. Spotkać było można  nawet siostrę zakonną. Stroje dzieci były piękne, kolorowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Przedszkolaki i uczniowie bawili się we wspaniałej atmosferze pod czujnym okiem nauczycieli.

Wszystkich można było podziwiać i oklaskiwać podczas kolorowego korowodu, który rozpoczął zabawę. Do grona przebierańców dołączyli także nauczyciele i pracownicy obsługi. Wszyscy bawili się  przy ulubionych przebojach. Dzieci z ogromną ochotą brały udział w licznych, konkursach nagradzanych słodkościami.  Tego dnia nikt nie był smutny, w tańcu dzieci mogły wyrazić swoją radość, emocje i ogromną, w tym wieku potrzebę ruchu.

Było bardzo wesoło.

„JASEŁKA”

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Hannie Gabriel

 

„LEŚNE PODCHODY”

 W tradycję naszej szkoły zapisały się wycieczki piesze do Państwa Brożków.

Długo wyczekiwana wyprawa odbyła się 10 września 2008r. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami oraz sam gospodarz imprezy.

 Cele wycieczki:

J          integracja zespołów klasowych,

J          bezpośrednia obserwacja elementów lasu,

J          rozróżnianie warstw lasu,

J          rozpoznawanie gatunków roślin,

J          rozwijanie pozytywnych postaw związanych z poszanowaniem fauny i flory lasu,

J          propagowanie aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. 

Wycieczka piesza zorganizowana była na zaproszenie rodziców – Państwa Ewy i Kazimierza Brożków. Trasa wyprawy wiodła przez okoliczne lasy. Dzień rozpoczęliśmy zbiórką przed szkołą. Uzbrojeni w aparaty fotograficzne, wyposażeni przez rodziców w prowiant ruszyliśmy spod szkoły. Przed lasem rozpoczęliśmy zabawę w podchody. Klasa szósta przygotowała zadania o tematyce przyrodniczej, które skrupulatnie ukrywali w zaroślach. Uczniowie klasy piątej wykazali dużą orientację w terenie. Bez trudu odnajdywali zadania, których rozwiązanie zaprezentowali na przy ognisku. Jedni (czyt. uczniowie) sumiennie wykonywali zadane polecenia, inni (czyt. pani Arletka Miłoś i Basia Igman) zachwycali się znalezionym grzybem. Po 2,5 godzinnej wędrówce po lesie udaliśmy się na posiadłość Państwa Brożków. Tam czekało już na nas ognisko, ciepła herbata, kiełbaski i ziemniaki. Z dala od ulicznego hałasu, z uśmiechem na twarzach objadaliśmy się kiełbaskami i ziemniakami z ogniska. Niestrudzeni chłopcy rozegrali jeszcze mecz piłki nożnej, a dziewczęta doskonaliły swe umiejętności grą w piłkę siatkową. Na zakończenie czekała na nas niespodzianka. Pan Kazimierz zorganizował zawody strzeleckie. Po ogłoszeniu werdyktu ujawniona została treść nagrody: zwycięzca zaprasza wszystkich obecnych na kolejne ognisko. Bardzo żałujemy, że gospodarz zajął II miejsce.

 

Iiiiiiii..... koniec zabawy! Czas wracać do szkoły! Rokrocznie z niechęcią i smutkiem opuszczamy gościnne progi Państwa Brożków.

Wycieczka była bardzo udana. Dopisała nam pogoda. Był piękny i słoneczny dzień. Mogliśmy podziwiać ostatnie uroki tegorocznego lata.  

Dziękujemy pani Ewie i Kazimierzowi Brożek za zaproszenie, spędzenie udanego dnia i niezapomniane wrażenia.

 

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

 W wyborach do Samorządu Uczniowskiego z dnia 23 września 2008r. na podstawie ilości zdobytych głosów, komisja w składzie Patryk Nowak – uczeń kl. VI, Paweł Kelich – uczeń kl. V, Patryk Ślaski – uczeń kl. IV powołała ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWKSKIEGO.

 

Inauguracja roku szkolnego 2008/2009

W poniedziałek 1 września 2008 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Po raz pierwszy zapoczątkowała go nowa Pani Dyrektor Katarzyna Kwacz. Na uroczystość przybył także wójt Gminy Złotów Kazimierz Trela oraz zaproszeni sołtysi wsi Rudna, Skic i Kleszczyna.

Wójt i zaproszeni goście

Życzenia dla nowej Pani Dyrektor od Jarosława Maciejewskiego

Przemówienie Pani Dyrektor

Przedszkolaki