Strona główna
W górę
Pomoc Psych. Pedag.
BIP
PLAN LEKCJI
Rada pedagogiczna
HISTORIA
Nasza szkoła
KONKURSY
Samorząd
PROJEKTY
DOKUMENTY

Archiwum

wydarzeń:

2019/2020
2018/2019
2017/2018
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006

Rok szkolny 2009/2010

25.06.2010r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.

 

24.06.2010r. Zakończenie roku szkolnego klasy VI

 

 24.06.2010r. - NAGRODY WÓJTA

W dniu 24.06.2010r. w siedzibie Urzędu Gminy Złotów podczas uroczystej sesji rady Gminy rozdano "Nagrody Wójta" dla uczniów którzy w roku szkolnym 2009/2010 uzyskali wysokie wyniki w nauce lub zajęli wysokie miejsca w konkursach powiatowych, wojewódzkich lub ogólnopolskich. Z naszej szkoły nagrody uzyskali:

Natalia Zdrenka, Milena Orminska, Ania Kotarak, Robert Konitzer.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Dnia 16 czerwca 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy odbyła się gala zakończenia XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W uroczystości udział wzięli młodzi zwycięzcy z całej Wielkopolski, ich nauczyciele i opiekunowie, władze Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, koordynator merytoryczny Konkursu oraz zaproszeni goście.

Jedną z laureatek tegorocznej edycji konkursu została uczennica klasy IV naszej szkoły – Natalia Zdrenka, zajmując  w nim II miejsce.

 

 

10.06.2010r. FESTYN PROFILAKTYCZNY "MAMO TATO RATUJ Z NAMI"

08.06.2010r. - IV KONKURS MATEMATYCZNY O TYTUŁ "NAJLEPSZY MATEMATYK GMINY ZŁOTÓW"

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU >

 

12.05.2010r. Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

 

WYCIECZKA DO "FAMILY PARK" W BYDGOSZCZY - 31.05.2010r.

31 maja uczniowie klas 0-III byli na wycieczce w Bydgoszczy, w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park.

 Wspaniała zabawa, relaks i aktywny wypoczynek – to główne hasła, jakie towarzyszyły naszym uczniom w czasie pobytu w parku. Pod czujnym okiem opiekunów – animatorów zabaw dzieci korzystały z szeregu atrakcji:

·         Bungee

·         Mega zjeżdżalnia

·         Wystrzałowe armatki

·         Super bryki- gokarty

·         Ścianka wspinaczkowa

·         Mini bowling

·         Figloraj- wielopoziomowy labirynt

·         Restauracja „Malinowe Psoty”

·         Myjnia samochodowa

Uczniowie odwiedzili także pracownię Profesora Ciekawskiego, gdzie poprzez zabawę poznawali najważniejsze zjawiska z dziedziny fizyki występujące na naszej planecie. Wszyscy bawili się świetnie!


 

TEATRZYK W SZKOLE - 26.04.2010R.

 

UCZCILIŚMY PAMIĘĆ OFIAR KATASTROFY W SMOLEŃSKU

msza w intencji ofiar

 

SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH - 08.04.2010r.

 

WIELKANOC - 30.03.2010r.

 

DZIEŃ SZKOŁY I PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW - 24.03.2010r.

Rada Pedagogiczna

Przysięga pierwszoklasistów

 

ROK CHOPINA - 02.03.2010r.

 

OTWARCIE SALI ZABAW

 

WALENTYNKI i BAL PRZEBIERAŃCÓW

Trzynasty w piątek wcale nie musi być pechowy. Tego dnia w Szkole Podstawowej w Kleszczynie odbyły się liczne atrakcje. Walentynki już na dobre zadomowiły się w szkolnym kalendarzu. Uczniowie przez cały tydzień wrzucali życzenia do skrzynki. W piątek odbył sie uroczysty apel na którym rozdano licznie zgromadzone walentynki. Uczniowie i przedszkolaki otrzymali także drobne walentynkowe upominki od Pani dyrektor i swoich wychowawców w postaci lizaków serduszek i pączków. Potem przyszedł czas na wielki Bal Przebierańców. Szkolny hol tego dnia zmienił się w salę balową. W szkole zaroiło się od Księżniczek, Indianek, Murzynek, Rycerzy, Batmanów, Zorro, różnego rodzaju zwierząt i różnych osobliwości z innej planety. Spotkać było można  nawet siostrę zakonną. Stroje dzieci były piękne, kolorowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Przedszkolaki i uczniowie bawili się we wspaniałej atmosferze pod czujnym okiem nauczycieli. Wszystkich można było podziwiać i oklaskiwać podczas kolorowego korowodu, który rozpoczął zabawę. Do grona przebierańców dołączyli także nauczyciele i pracownicy obsługi. Wszyscy bawili się  przy ulubionych przebojach. Dzieci z ogromną ochotą brały udział w licznych, konkursach nagradzanych słodkościami.  Tego dnia nikt nie był smutny, w tańcu dzieci mogły wyrazić swoją radość, emocje i ogromną, w tym wieku potrzebę ruchu. Było bardzo wesoło.

 

Moc życzeń dla babć i dziadków

 

Dnia 15 stycznia 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały część artystyczną. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Babcie i dziadkowie mogli obejrzeć także wzruszające przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”, które reżyserowała Pani Arleta Łosoś.

         Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta wnuczęta życzyli dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy i uśmiechu na co dzień.

         Po programie artystycznym dyrektor Szkoły Katarzyna Kwacz zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Były także upominki dla babć i dziadków - koszyczki z cukierkami.

         Mamy nadzieję, że babcie i dziadkowie miło spędzili u nas czas.

 

MIKOŁAJKI - 07 grudnia 2010r.

 

Kiermasz Bozonarodzeniowy

W  grudniowe, sobotnie popołudnie w Szkole Podstawowej w Kleszczynie odbył się po raz drugi  Kiermasz Bożonarodzeniowy. Szkolne mury odwiedzały całe rodziny mieszkańców Kleszczyny, Skica i Rudnej oraz  ksiądz proboszcz Janusz Konysz, władze samorządu lokalnego, rodzice, uczniowie i przyjaciele szkoły. Wszyscy  obejrzeli przepiękne Jasełka, wspaniałe stroje, dekoracje i profesjonalną grę aktorską uczniów klas IV –VI która wprowadziła wszystkich w  przedświąteczny nastrój. Głównym reżyserem  przedstawienia była Pani Arleta Miłoś, która zasłużyła na szczególne uznanie ze strony  Pani dyrektor Katarzyny Kwacz i  księdza proboszcza.

 Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony był z loterią fantową w której główną nagrodą był rower ufundowany przez prezesa GS „Rolnik”w Złotowie  Pana Kazimierza Brewkę.

W salach lekcyjnych uczniowie oraz przedszkolaki z Kleszczyny i Skica przygotowały stoiska z przeróżnymi stroikami, ozdobami, kartkami świątecznymi  wykonanymi własnoręcznie przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Wszyscy wykazali się niesamowitymi zdolnościami plastycznymi i pomysłowością. Można było za przysłowiową złotówkę zakupić niepowtarzalne rękodzieła np choinkę z pawich piór, bombki z metalizowanego papieru, aniołki, stroiki, łabędzie  - origami oraz inne wspaniałe „cudeńka”.

Główny hol szkoły zamienił się w  „mini kawiarenkę”, gdzie można było w miłym gronie wypić ciepłą kawę lub herbatę i zjeść kawałek ciasta, wymienić się przepisami i  porozmawiać o tradycjach bożonarodzeniowych. Dla tych, którzy byli głodni przygotowano także barszczyk, paszteciki i zapiekanki.  Głównym celem tej imprezy było zintegrowanie rodziców i zachęcenie do jeszcze bliższej współpracy. Obserwując  zainteresowanie mieszkańców pobliskich miejscowości i uczniów mamy nadzieję, że impreza ta na stałe zagości w szkolnym kalendarzu.

 

11 listopada Dzień Niepodległości

11 listopad to niezwykły dzień dla wszystkich Polaków zarówno tych starszych jak i tych młodszych. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do uroczystego kultywowania tego ważnego dla Polski dnia. 13.11.2009r. odbył się apel poświęcony  91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość składała się z dwóch części: prezentacji multimedialnej  oraz montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów z klas  II, IV i VI oraz dzieci z przedszkola.

Historyczną opowieść na temat walki o niepodległość Polski wypełniały wiersze i pieśni patriotyczne. Uczczono pamięć poległych za Ojczyznę.

 

 

Dzień Edukacji na wesoło

    Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej kleszczyńska podstawówka obchodziła na wesoło. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pań A. Łosoś i B. Igman przygotowali pełną niespodzianek uroczystość. Były skecze, piosenki i fraszki, ukazujące życie szkoły z przymrużeniem oka. Poznaliśmy instrukcję odróżniania ucznia od nauczyciela, wysłuchaliśmy piosenek kabaretu Starszych Panów, Skrzypka na dachu i  koncertu żab w utworze „CALYPSO”,  a na pytanie czy istnieje miłość między uczniami a nauczycielami próbował śpiewająco odpowiedzieć chór Rubika.

Miłym elementem uroczystości było ogłoszenie konkursu, w którym uczniowie wybierali „Jedenastu wspaniałych”, klasyfikując nauczycieli w licznych kategoriach „najbardziej wymagający” „najbardziej ekstrawagancki”, „najweselszy”, „najsympatyczniejszy”, itd. Werdykt uczniów był dla ciała pedagogicznego nie lada zaskoczeniem.

Wśród nauczycieli i pracowników szkoły zainteresowaniem cieszyła się wystawa portretów „Znani i lubiani” wykonanych przez uczniów pod okiem pani K. Kwacz. W programie obchodów nie zabrakło licznych życzeń z tej okazji. Satysfakcji z wykonywanej pracy i wielu sukcesów składali uczniowie, pani dyrektor oraz  bibliotekarka p. Agata Piszczek.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Szkoło, nasza szkoło choć Cię krótko znamy, My pierwszoklasiści - bardzo cię kochamy.  Ofiarujemy ci dziś nasze serca i ten wierszyk. abyś pamiętała o uczniach z klasy pierwszej.

W dniu 14 października 2009 roku „Pierwszaki” zostały oficjalnie przyjęte do szkolnej rodziny. Złożyły na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, po czym odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Kwacz nadała dzieciom przyjętym w roku szkolnym 2009/2010 „ Miano ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Kilar w Kleszczynie” następującym Pierwszakom:

 

 1. Bernat Damian

 2. Betscher Nikola

 3. Ciepłuch Paulina

 4. Cieślik Katarzyna

 5. Izbaner Paulina

 6. Judziński Jakub

 7. Olszanowska Angelika

 8. Olszanowski Dawid

 9. Ormińska Ewelina

 10. Pankanin Klaudia

 11. Rugowska Julia

 12. Stelmach Michał

 13. Szamocki Patryk

 14. Tatera Dawid

 15. Tomas Damian

 16. Tomas Kamila

 17. Turczyn Natalia

 18. Zaborowska Justyna

Pierwszaki wraz z wychowawcą dziękują wszystkim za przybycie na wspaniałą uroczystość.

Szczególnie serdecznie dziękują za otrzymane upominki, prezenty od młodszych i starszych kolegów oraz od Rodziców.

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

W dniu 1 września  2009 roku rozpoczął się rok szkolny 2009/2010. Wszystkim uczniom, a zwłaszcza "pierwszaczkom" składamy życzenia wytrwałości w nauce.