Strona główna
W górę
Pomoc Psych. Pedag.
BIP
PLAN LEKCJI
Rada pedagogiczna
HISTORIA
Nasza szkoła
KONKURSY
Samorząd
PROJEKTY
DOKUMENTY

Archiwum

wydarzeń:

2019/2020
2018/2019
2017/2018
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006

Rok szkolny 2010/2011

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011

Powitanie

Nagrodzeni uczniowie z klasy I

Nagrodzeni uczniowie z klasy II

Nagrodzeni uczniowie z klasy III

Nagrodzeni uczniowie z klasy IV

Nagrodzeni uczniowie z klasy V

Nagroda specjalna

Nagrodzeni sportowcy

Wójt Gminy Złotów

Pożegnalny występ

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ DLA KLAS VI

 

 

AKCJA - "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Ksiądz Janusz Konysz

Sołtys Stanisław Biernikowicz

Przew. Rady Gminy Sławomir Czyżyk

 

KONKURS MATEMATYCZNY - "NAJLEPSZY MATEMATYK GMINY ZŁOTÓW"

 

      W dniu 02 czerwca 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Kilar w Kleszczynie odbył się V Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł „Najlepszy matematyk Gminy Złotów” dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów oraz wyłonienie talentów matematycznych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości oraz umiejętności matematycznych. W konkursie rywalizowało 12 uczniów z 6 szkół gminy. Zwycięzcą konkursu został uczeń SP Radawnica – Bartosz Jabłoński, drugie miejsce zajął Konrad Długołęcki z SP Sławianowo, trzecie Sebastian Mróz z SP Radawnica. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs został przygotowany przez Darię Wawrzyniak i Mirosława Mróz.

.

 

"DZIEŃ DZIECKA" - 01.06.2011r.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - 16.05.2011r.
 

 

"BIEG ZAWILCA" W ZŁOTOWIE - 14.05.2011r.

I miejsce Szymon Piątek

II miejsce - Agnieszka Rybarczyk

 

WYJAZD DO "FAMILY PARK" W BYDGOSZCZY - 12.05.2011r.

 

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

DZIEŃ SZKOŁY

        Dnia 07 kwietnia 2011 roku społeczność   Szkoły  Podstawowej w Kleszczynie  w sposób bardzo uroczysty obchodziła  Święto szkoły. Dzień ten związany jest z rocznicą urodzin patronki Marii Kilar- osoby, która zasłużyła się dla całego lokalnego środowiska.

           Po przywitaniu gości przez panią dyrektor Katarzynę Kwacz, uczniowie przedstawili bardzo urozmaicony program artystyczny. Oprócz piosenek, wierszyków, układów choreograficznych, można było obejrzeć dwie prezentacje multimedialne. Pierwsza z nich ukazywała historię szkoły oraz życiorys patronki. Druga  została zaprezentowana przez Dana Nieanonima , z woli bożej kronikarza, który czyny kleszczyńskich żaczków i bakałarzy skromnym swoim piórem opisał i zacnym gościom przedstawił.

 Nie zabrakło również imieninowych  życzeń składanych przez: zastępcę wójta gminy Złotów pana Ryszarda Wińskiego, radnego pana Jarosława Maciejewskiego i syna patronki pana Ryszarda Kilara.

         Na zakończenie pierwszej części uroczystości odśpiewano tradycyjne „ Sto lat” . Smakowitą niespodzianką okazał się ogromny tort imieninowy, który został rozdzielony wśród wszystkich zaproszonych gości, przybyłych rodziców, uczniów i pracowników szkoły.

        Po przerwie organizacyjnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów  na czytelników.

W świat baśni, bajeczek i wierszyków wprowadziły uczniów postacie z książek: krasnoludki, Ali Baba i wróżka.  Potem nastąpiło  ślubowanie i moment pasowania.

Uroczystość przygotowały nauczycielki: Daria Wawrzyniak, Arleta Łosoś i Leonarda Zwolinska.

.

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - 05.04.2011r.

Tuż przed sprawdzianem.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kleszczynie

Dnia 21.01,2011 r w Szkole Podstawowej w Kleszczynie, w sposób bardzo uroczysty obchodzono dzień Babci i Dziadka. To wspaniała okazja, by okazać  miłości, szacunek i wdzięczność oraz uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie. Po przywitaniu zaproszonych gości przez panią dyrektor  szkoły Katarzynę Kwacz ,  uczniowie  klas I-VI oraz przedszkolaki zaprezentowali swój program artystyczny. Uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego, prowadzonego przez panią Annę Macanko, przedstawili bajkę  pt.„Kot w butach”. Wszystkich urzekły przepiękne stroje oraz wspaniała gra aktorska młodych artystów. Uczniowie  klasy V pod czujnym okiem wychowawczyni pani Barbary Igman  przygotowali taniec „ Jezioro łabędzie”. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami. Po uroczystym odśpiewaniu „Sto lat”, wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki, laurki i kwiaty wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców był okazją do rozmów i  podzielenia się swoimi wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

 

 

PRÓBNY SPRAWDZIAN KLASY VI - 04 stycznia 2011r.

Przed sprawdzianem

 

WIGILIE KLASOWE - 22 grudnia 2010r.

.

 

KONCERT KOLĘD i JASEŁKA SZKOLNE - 21 grudnia 2010r.

.

Klasa I

 

JASEŁKA SZKOLNE

 

Przedstawienie "Czarnoksiężnik z Krainy OZ" - 10 grudnia 2010r.

 

MIKOŁAJKI - 06 grudnia 2010r.

 

W STAROŻYTNYM EGIPCIE

 

Jak co roku w listopadzie odbyły się Otrzęsiny kl. IV. Piątoklasiści wraz z wychowawcą zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły w niezapomnianą podróż przez piaski pustyni, podczas której poznawali codzienne życie starożytnego Egiptu.

Egipcjanie uważali, że władza pochodzi od boga, a despotycznego faraona traktowano jak żywego boga na Ziemi. Tego dnia byliśmy świadkami koronacji najpotężniejszej i najważniejszej kobiety w państwie. W tę rolę została wcielona pani Dyrektor, której wręczono insygnia władzy faraona (koronę, laskę pasterską i bicz)

Egipcjanie oddawali cześć setkom bogów i bogiń, a kiedy udomowili afrykańskiego kota powstał kult bogini Bastet. W rolę bogini miłości i radości została wcielona wychowawczyni kl. IV, pani Arleta M.

Przyjęcie czwartoklasistów do grona starszej społeczności uczniowskiej poprzedziło kilka zadań, które ukazywały codzienne życie Egipcjan:

-          PRZEPRAWA PRZEZ NIL - na początek musieli pokonać potężne wody Nilu przepływając z brzegu na brzeg.

-          MEDYCYNA STAROŻYTNEGO EGIPTU - w kolejnej konkurencji wcielali się w rolę starożytnych medyków. Ich zadaniem było opatrzyć rany powracającym z wojen Egipcjan.

-          EGIPSKA UCZTA - przy egipskim stale zasiadano zgodnie ze statutem społecznym. Uczniowie przed skosztowaniem „jadła” ukazywali rytuał przygotowywania się do uczty.

-          PISMO EGIPSKIE - kolejną konkurencją było zapisanie imienia władczyni Egiptu, posługując się pismem egipskim.

-          ROZRYWKA STAROŻYTNYCH EGIPCJAN - to właśnie Egipcjanie wymyślili łowienie ryb dla przyjemności. Z tą rozrywką związana była ostatnia konkurencja, która polegała na wyłowieniu w określonym czasie jak największej ilości ryb.

 

Po złożeniu przysięgi „afrykańskie koty” zasłużyły na nagrodę. Otrzymały upominki i amulety - symbol mocy i zwycięstwa, które pomagają przezwyciężyć wszelkie trudności.

Na amulecie widniało imię każdego z uczniów napisane pismem egipskim.

Całość imprezy uprzyjemniała i dopełniła muzyka egipska.

 

Klasie IV wraz z wychowawczynią za zaangażowanie,

przygotowanie strojów kotów i dobry humor,

pani Dyrektor za perfekcyjną grę aktorską władczyni Egiptu,

członkom Samorządu Uczniowskiemu za pomoc w dekoracji

oraz widowni za uśmiechy na twarzach

dziękują gospodarze uroczystości

uczniowie kl. V wraz z wychowawcą B. Igman

 

 

LIST OTWARTY DO RODZICÓW:

Szanowni Rodzice,

zapraszamy Was do udziału w ogólnopolskiej jesiennej akcji grabienia liści kasztanowców.

Na terenie całej Polski jedne z najpiękniejszych polskich drzew - kasztanowce zwyczajne - chorują zaatakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka, którego dorosłe osobniki wykluwają się z poczwarek zimujących w opadłych, niezagrabionych liściach. Poczwarki potrafią przetrwać w trudnych warunkach, nie straszne im mrozy, ani upały. Dorosła ćma potrafi w ciągu roku wytworzyć pięć nowych pokoleń. Opanowane przez szkodnika liście usychają i opadają. Drzewa, próbując odzyskać utraconą równowagę, ponownie kwitną jesienią, co bardzo je osłabia, przyczyniając się do przemarzania w ciągu zimy i obumierania.

Trudno wyobrazić sobie maturę bez kwitnących kasztanowców, czy jesieni bez ich owoców. Niestety z roku na rok wzrasta liczba chorych drzew.

Najbardziej przyjazną środowisku metodą ograniczenia liczebności szkodnika jest grabienie i utylizowanie opadłych liści, w których zimują jego poczwarki. Działanie musi mieć charakter masowy, dlatego apelujemy: Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci POMÓŻCIE KASZTANOWCOM! Zgodnie z zasadą Zorro - 3xZ wystarczy (ZGRABIĆ, ZEBRAĆ, ZUTYLIZOWAĆ, np. paląc lub zakopując pod min. 30 cm warstwą ziemi).

 Gorąco dziękujemy za Państwa zaangażowanie i życzymy wytrwałości w walce ze szkodnikiem.

 Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej w Kleszczynie

Szkolny koordynator Programu “Pomóżmy kasztanowcom”

PS. NIE ZAPONIJCIE POINFORMOWAĆ O AKCJI SWOICH SĄSIADÓW

 

ANDRZEJKI SZKOLNE

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚĆI

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ i Ślubowanie pierwszaków - 14.10.2010r.

 

750 lat wsi KLESZCZYNA i WMUROWANIE AKTU EREKCYJNEGO POD SALĘ ŚRODOWISKOWĄ

 

Wydarzyło się w przedszkolu

 

21 września 2010r. - SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

W środę, 1 września o godzinie 9.00. odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011. 

Poprzedziła ją msza święta. Po mszy uczniowie wierszem i piosenką pożegnali wakacje a przywitali nowy rok szkolny.

Szczególnie gorąco zostali przyjęci w progach naszej szkoły pierwszoklasiści.

 

Wszystkim uczniom, a zwłaszcza "pierwszaczkom" składamy życzenia wytrwałości w nauce!

 

Na to pierwsze spotkanie oprócz uczniów, ich rodziców, nauczycieli przybyli również zaproszeni goście – Wójt Gminy Złotów - Kazimierz Trela, Przewodniczący Rady Gminy - Piotr Lach, sołtys wsi Kleszczyna – Stanisław Biernikowicz, sołtys wsi Rudna – Jarosław Maciejewski, radny Zygmunt Borsich.

Wójt Gminy przekazał pani Dyrektor dokumentację dotyczącą budowy nowej sali środowiskowej.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu odbędzie się 18 września.