Strona główna
W górę
Pomoc Psych. Pedag.
BIP
PLAN LEKCJI
Rada pedagogiczna
HISTORIA
Nasza szkoła
KONKURSY
Samorząd
PROJEKTY
DOKUMENTY

Archiwum

wydarzeń:

2019/2020
2018/2019
2017/2018
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006

Rok szkolny 2011/2012

 

 

29 czerwca 2012 roku uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

 

28 czerwca 2012 roku Uroczyste zakończenie szkoły dla klasy VI

 

OTWARCIE SALI ŚRODOWISKOWO SPORTOWEJ

 

KONKURS MATEMATYCZNY „Najlepszy matematyk Gminy Złotów 2012”

W dniu 29 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Kilar w Kleszczynie już po raz szósty odbył się coroczny Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł „Najlepszy matematyk Gminy Złotów” dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów oraz wyłonienie talentów matematycznych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości oraz umiejętności matematycznych. W konkursie rywalizowało 12 uczniów z 6 szkół gminy. Zwycięzcą konkursu została uczennica SP Stawnica – Zuzanna Juszczak, drugie miejsce zajął Bartosz Jabłoński z SP Radawnica, trzecie ex aequo Jacek Janowski - SP Święta i Magdalena Nowak - SP Sławianowo. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Konkurs został przygotowany przez Darię Wawrzyniak i Mirosława Mróz.

Czy szkoła jest miejscem, gdzie mogą być realizowane pasje?

Szkoła z pasją to szkoła, w której myśli się nie tylko o wysokich wynikach dydaktycznych, to również szkoła, dla której ważne jest rozwijanie uczniowskich zainteresowań.

Dnia 27 marca w Szkole Podstawowej w Kleszczynie z okazji Święta Szkoły odbył się I Festiwal Pasji. Głównymi bohaterami tegorocznej uroczystości byli uczniowie, którzy zaprezentowali swoje wielkie zamiłowania.  Do festiwalu zgłosiła się bardzo liczna grupa uczestników, 48 osób w wieku od 3 do 13 lat. Podziwialiśmy występy wokalne i taneczne, wyplatanie papierowej wikliny, recytację, grę na instrumentach oraz występ szkolnej grupy kabaretowej. Z zainteresowaniem oglądaliśmy wystawę kolekcji dinozaurów i gier Xbox 360, prezentacje multimedialne o zamiłowaniu do psów i jazdy konnej oraz galerię prac najmłodszych artystów. Wśród uzdolnionych nie zabrakło też rodziców. Wystawa dokonań artystycznych pań Wiesławy Balcer, Kamili Bilickiej, Bożeny Cieślik oraz Haliny Migawy pokazała, że pasje mogą dotyczyć różnych dziedzin życia i można je rozwijać w każdym wieku.

Festiwal miał charakter przeglądu, jednak jury wyróżniło i nagrodziło kilkoro pasjonatów. W kategorii klas 0-III byli to: Daria Cieślik w piosence Czesława Kroczka „List do Boga”, zespół taneczny „Dancing girls”, galeria prac Pauliny Ciepłuch oraz przedszkolaki Aleksandra Pasternacka w wierszu J.Brzechwy „Kwoka”, Amir Gabrych w piosence „Backe, backe Kuchen” oraz duet wokalny Katarzyna Cybulska i Justyna Wrzeszcz w piosence „Marzec czarodziej”.

W kategorii klas IV-VI na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Izabela Balcer – wyplatanie papierowej wikliny, Natalia Hoppe – prezentacja multimedialna „Moja pasja - konie”, Natalia Zdrenka - recytacja wiersza J.Brzechwy „Prot i Filip” oraz Monia Band – gra na gitarze, śpiew. Swojego faworyta wybierała też publiczność. Bezkonkurencyjna okazała się szkolna grupa kabaretowa w skeczu dedykowanym wszystkim tym, którzy planują urlop nad Morzem Bałtyckim. W skład kabaretu „Boo Boo” wchodzą Katarzyna Maćkowska oraz Dominik Łobodziński, gościnnie z grupą wystąpił Sebastian Golla.

Festiwal Pasji stworzył okazje do odkrywania młodych talentów i pasjonatów, a ich występy stały się dla szkoły inspirującym wydarzeniem artystycznym.

Występy uczestników podziwiało i oceniało siedmioosobowe jury: przewodnicząca jury – p. Katarzyna Kwacz, przedstawiciele nauczycieli – p. Bożena Szymaniak i p. Grzegorz Biały, przedstawiciele rodziców – p. Ewelina Pankanin oraz p. Kazimierz Cybulski  oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej – uczennica kl. VI Justyna Pinewska oraz uczeń kl. III Jakub Judziński.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pasji i życzymy wytrwałości w jej realizowaniu.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

W czwartek 19 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki oraz uczniowie klas I - VI wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne, i inscenizację teatralną w wykonaniu swoich wnuków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a babcie i dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów i wspomnień.

 

BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 9 lutego 2012 roku w Szkole Podstawowej w Kleszczynie odbył się bal karnawałowy, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Bal rozpoczęły trzy wróżki, które zaprosiły wszystkich do miłej i wesołej zabawy.
Na początku zabawy odbyła się prezentacja przebierańców w związku z ogłoszeniem konkursu na najładniejszy i najbardziej pomysłowy strój. Komisja konkursowa na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Kwacz miała trudne zadanie. Jednak po naradzie wyłoniono zwycięzców. Najbardziej oryginalne stroje przygotowali następujący uczniowie: K. Sobek, M. Borsich, J. Cybulska, D. Tomas, J. Zaborowska, J. Rugowska, M. Rugowska, A. Bilicka, K. Pankanin, M. Stefaniak, K. Cieślik, M. Cybulska, W. Klapa, C. Stefaniak ,M. Stefaniak, P. Cybulski, D. Izbaner, A. Olszanowska, N. Ziturus, W. Zawadzka. Uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
Zorganizowano także konkurs piosenki Karaoke. Uczniowie i rodzice chętnie popisywali się śpiewaniem. Przeprowadzono również szereg zabaw i konkursów, min. „Slalom z niespodzianką”, „Poduszki”, „Taniec z balonem”. W przerwie między zabawami uczniowie i rodzice spotkali się na poczęstunku w klasach. Potem przy dźwiękach wesołej muzyki wszyscy bawili się miło i wesoło. Organizatorkami balu były L. Zwolinska i A.Łosoś.

20 grudnia 2011r. Jasełka szkolne

 

MAKULATURA JEST OK!

 Dzięki akcji Zarządu Powiatu Złotowskiego “Makulatura jest ok!” tegoroczne działania w naszej szkole nabrały niecodziennego rozmachu. Dnia 31 października upłynął termin na przygotowanie akcji edukacyjnej w środowisku lokalnym dotyczącej korzyści z selektywnej zbiórki makulatury. Z ostatnim dniem listopada upływa konkurs na zbiórkę makulatury, jednak nasze działania mają charakter całoroczny. Cała akcja edukacyjna przeprowadzona została pod hasłem “Kiedy makulatura zamienia się w surowiec”.

Oto najważniejsze działania:

1.    Ogłoszenie i wyjaśnienie idei konkursu “Makulatura jest ok!”;

2.    Aktywny udział całej społeczności szkolnej w akcji Sprzątanie Świata;

3.    Wykonanie trzech plakatów promujących akcję dla mieszkańców wsi Kleszczyna, Skic i Rudna;

4.    Zebranie informacji i wykonanie edukacyjnej gazetki ściennej;

5.    Czerpanie papieru;

6.    Zredagowanie i wykonanie e-ulotki;

7.    Pozyskiwanie sojuszników akcji;

8.    Zredagowanie regulaminu i ogłoszenie szkolnego konkursu “Wesoła makulatura”;

9.    Zorganizowanie wystawy prac lokalnej społeczności wykonanych z makulatury;

10.  Roztrzygnięcie konkursu “Wesoła makulatura” i zorganizowanie wystawy zabawek;

11.  Wykonanie jesiennej dekoracji szkoły z makulatury;

12.  Opowiadania szóstoklasistów pt. “Opowieść uratowanego przed ścięciem drzewa”;

13.  Przygotowanie inscenizacji pt. “Historia zeszytu w kratkę” na imprezę środowiskową z okazji Dnia Babci i Dziadka i Dnia Ziemi;

14.  Zorganizowanie wycieczki do Kotliny Kłodzkiej z uwzględnieniem wizyty w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

 

Za aktywne zaangażowanie się w przebieg akcji serdeczne podziękowania składamy:

     wszystkim Uczniom i Rodzicom Szkoły Podstawowej im. Marii Kilar  wraz z oddziałami przedszkolnymi w Kleszczynie i Skicu;

     wszystkim Nauczycielom SP Kleszczyna;

     Mieszkańcom wsi Kleszczyna, Skic i Rudna;

     Włodarzom i Pracownikom Urzędu Gminy w Złotowie;

     Nadleśnictwu Złotów;

     właścicielom lokalnych sklepów.

Koordynatorami akcji w naszej szkole i środowisku są członkowie Koła Przyrodniczego pod czujnym okiem opiekunki zespołu p. Barbary Igman.

 

10 LISTOPADA  2011r

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole  odbył się uroczysty apel. Akademię przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem A. Macanko i I. Budnik. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno muzyczny, który przypomniał wszystkim o ważnych wydarzeniach historycznych w dziejach naszego narodu.
Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.
Młodzi aktorzy wcielili się w role Polski oraz trzech zaborców, nie zabrakło również ułanów. Scenografia i wykorzystane rekwizyty pozwoliły widzom zrozumieć sytuację naszego narodu, który przeszedł długą i dramatyczną drogę ku wolności.

 

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie "pierwszaczków" - 14 październik 2011r.

Zgodnie z tradycją szkoły 14 października odbyło się  ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. Zanim uczniowie zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej zaprezentowali się programie artystycznym.

Pierwszaki  przygotowywały się do tego występu od początku roku szkolnego pod opieką wychowawcy Anny Macanko. Uczyły się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Po ślubowaniu, które złożyły w obecności dyrektor Katarzyny Kwacz odbyło się uroczyste pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej w Kleszczynie. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz legitymacje szkolne. Nie zabrakło również tradycyjnych już przy tej okazji rogów obfitości, ufundowanych przez rodziców. Wielką niespodziankę sprawili uczniom klasy I starsi koledzy z klas II i III oraz dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Kleszczynie i Skicu . Oni również przygotowali dla pierwszaków upominki.

Na zakończenie uroczystości pojawił się w szkole kominiarz, który przywiózł pierwszakom oraz całej społeczności szkolnej życzenia szczęścia w nowym roku szkolnym. Na pamiątkę zostawił nowo pasowanym uczniom klasy I złote guziki od munduru oraz pieczątki na nosach z najprawdziwszej sadzy.

Uczniowie klasy I przyjęci w poczet społeczności szkolnej SP w Kleszczynie:

1.    Anna Bilicka

2.    Dominik Izbaner

3.    Bartosz Kelich

4.    Weronika Klapa

5.    Mateusz Olszanowski

6.    Aleksandra Pasternacka

7.    Jarosław Starszak

8.    Magdalena Stefaniak

9.    Kacper Wrzeszcz

 

 

Zajęcia z Panią psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Złotowie - 30 września 2011r.

 

Wizyta przedszkolaków w Rudnej - 28 września 2011r.

 

"Sprzątanie Świata" - 23 września 2011r.

 

 

WIZYTA GOŚCI ZE ZŁOTOWA - 23 września 2011r.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 

"Pierwszaczki"