UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki Gminy Złotów 2013"

TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 19 lutego 2013 roku odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Piłki Koszykowej Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt. W turnieju wzięły udział 3 drużyny z terenu gminy: SP Święta, SP Sławianowo i SP Kleszczyna. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kleszczyny, drugie ze Sławianowa a trzecie ze Świętej. Turniej zorganizował i przeprowadził Pan Grzegorz Biały.

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 6 lutego 2013 roku w szkole odbył się Bal Karnawałowy dla tych wszystkich uczniów którzy chcieli zademonstrować swoje stroje karnawałowe. Poniżej krótka fotorelacja z imprezy:

„Mikołajkowa Niedziela” w  Kleszczynie

Dnia 9 grudnia 2012r. w Sali środowiskowej przy SP Kleszczyna odbyło się Mikołajkowe spotkanie dla mieszkańców okolicznych wiosek.

Uroczystość rozpoczęła się występem chóru „Magnificat” z Górki Klasztornej pod dyrekcją mgr Ewy Dmochewicz. Chórzyści przepięknie zaśpiewali polskie kolędy i pastorałki, które wprowadziły licznie zebranych gości w świąteczny nastrój.

Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe przedstawili uczniowie szkoły oraz przedszkolaki  z OP w Kleszczynie i Skicu. Występy młodych artystów przeplatane były prezentacją multimedialną ukazującą symbolikę Świąt Bożego Narodzenia: choinkę, wieczerzę wigilijną, szopkę, pasterkę itp.

Radny Gminy Złotów i jednocześnie sołtys wsi Rudna p. J. Maciejewski jak na św. Mikołaja przystało, obdarował wszystkie dzieci słodyczami. Dodatkowymi atrakcjami mikołajkowego popołudnia w Kleszczynie były stoły pełne pierniczków i  ciasteczek świątecznych pieczonych przez uczniów i ich rodziców. W mikołajkowej kawiarence można było wypić kawę, herbatę, pomarańczowy poncz, a także zjeść kawałek ciasta lub barszczyk z uszkami.

OTRZĘSINY KLASY IV

W dniu 28 listopada 2012r. odbyła się uroczystość włączenia w grono uczniów klas starszych, naszych czwartoklasistów, popularnie nazywana "otrzęsinami". Po licznych konkurencjach sportowych i umysłowych możemy stwierdzić, że tegoroczna klasa czwarta egzamin zdała na szóstkę..

26 listopad - Spotkanie z policjantem

W dniu 26 listopada przedszkolaki z Kleszczyny spotkały się z Panem policjantem w bibliotece gminnej w Kleszczynie. Tematem spotkania było bezpieczne zachowanie w domu, szkole i na ulicy.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku obchodzimy kolejną, dziewięćdziesiątą czwartą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z tej okazji.

Uczniowie klas IV-VI przy wsparciu chóru szkolnego  przedstawili program artystyczny, który przybliżył ich młodszym kolegom znaczenie tego święta. Na program składały się wiersze i pieśni patriotyczne.  Słowa pieśni oraz zdjęcia - kopie obrazów A.Grottgera stanowiły ilustrację i tło do poruszanej tematyki.

Warto dodać, że uczniowie klas I-III już od kilu dni przygotowywali się do obchodów Święta Niepodległości. Pod kierunkiem swoich nauczycieli wykonywali różnymi technikami plastycznymi biało-czerwone dekoracje, które ozdobiły wnętrza sal lekcyjnych oraz korytarz.

Cała oprawa tego święta,  upamiętniającego odzyskanie po 123 latach niepodległości przez Polskę, oraz starania młodych aktorów sprawiły, że nawet najmłodsi uczniowie zrozumieli powagę i istotę tej uroczystości.

Kiedyś byłem przedszkolakiem

lecz to dawne czasy.

Już od dzisiaj uczniem jestem,

uczniem pierwszej klasy.

W dniu 11 października 2012 roku uczniowie klasy I w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.

Następnie Dyrektor Szkoły, Pani Katarzyna Kwacz, pasowała najmłodszych na uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Kleszczynie.

Z tej to okazji uczniowie otrzymali dyplomy pasowania, upominki i życzenia.

Wyjątkowa lekcja przyrody…

W czwartek 27.09.2012r. uczniów Szkoły Podstawowej w Kleszczynie odwiedził wyjątkowy gość – pan Tomasz Wawrzyniak, który ostatni rok spędził w Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie.   W fascynujący sposób opowiadał o florze i faunie arktycznego krajobrazu.  Pokazywał wspaniałe zdjęcia i filmiki które zachwyciły uczniów. I chociaż lekcja trwała dłużej niż zwykle, nikomu się nie nudziło. Pan Tomek udzielił również wywiadu do gazetki szkolnej, w którym opowiedział o swoich zainteresowaniach i planach na przyszłość wśród których pojawiły się także podróże.

Uczniowie mają nadzieję, że pan Tomek pojawi się jeszcze w Kleszczyńskiej podstawówce z nowymi, zachwycającymi opowieściami o otaczającym  świecie.

28-09-2012r. Dzień Chłopaka

W piątek- 28 września 2012r.- w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka. Na początku pani Arleta Łosoś przedstawiła członków  samorządu szkolnego. Omówiła również plan pracy i zadania na nowy rok szkolny.

Później wiceprzewodnicząca szkoły Klaudia Borsich przeczytała wiersz dla naszych  chłopców. Oprócz tego wszyscy mężczyźni - ci duzi i ci mali otrzymali słodkie prezenty. Do życzeń dołączyła się również pani dyrektor Katarzyna Kwacz.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 - 03-09-2012r.

W dniu 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom, a zwłaszcza "pierwszakom" życzymy samych sukcesów w szkole.

Klasa I