Strona główna
W górę
Pomoc Psych. Pedag.
BIP
PLAN LEKCJI
Rada pedagogiczna
HISTORIA
Nasza szkoła
KONKURSY
Samorząd
PROJEKTY
DOKUMENTY

Archiwum

wydarzeń:

2019/2020
2018/2019
2017/2018
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006

AKTUALNOŚCI

 

Prezentacja podsumowująca działalność szkoły w roku szkolnym 2014/2015 - do ściągnięcia.

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26 czerwca pożegnaliśmy stary rok szkolny. Wszystkim życzymy miłych wakacji.

W dniu 25 czerwca 2015r. odbyła się uroczystość zakończenia roku w przedszkolu. Na spotkaniu pożegnano odchodzących do pierwszej klasy sześciolatków oraz wszystkich przedszkolaków z grup młodszych. Podziękowano rodzicom aktywnie wspomagających działalność przedszkola i szkoły.

.

 

11 czerwca 2015r. 50-lecie Szkoły Podstawowej w Kleszczynie

Wycieczka kl. IV- VI

W dniach 7-9 maja 2015r. uczniowie klasy IV, V i VI uczestniczyli w „Zielonej Szkole” w Jarosławcu. Dopisało dosłownie wszystko: pogoda, humor i wzajemne towarzystwo.

 Apel z okazji świąt majowych

29.04.2015 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowych Świąt Majowych. Na początku chórek zaśpiewał piosenkę „Jak długo w sercach naszych”, następnie p. Marek Kitowski opowiadał przeróżne ciekawostki na temat poszczególnych świąt, tj. Święto Pracy, Dzień Flagi czy Uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. Swoje opowiadania urozmaicił  prezentacją z ciekawymi slajdami. Na zakończenie usłyszeliśmy utwór pt. Polska, który podkreśla piękno naszej Ojczyzny. Nie zabrakło również Mazurka 3 maja, który mamy nadzieję znają prawie wszyscy.

Nagroda w dziedzinie fotografii!

 Pochwała wędruje do Darii Cieślik oraz do Klaudii Pankanin, które wzięły udział w V Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym. W tym roku przebiegał on pod hasłem,, Cudze chwalicie, swego nie znacie…”.  Do organizatorów napłynęły 54 zdjęcia, z czego zdjęcie Darii zostało ocenione jako II miejsce, a Klaudii jako wyróżnienie. Świetnie dziewczyny!! J

 

     Niesamowita wyprawa na Spitsbergen

13 kwietnia br. do naszej szkoły przyjechał Tomasz Wawrzyniak –polarnik prowadzący badania na Spitsbergenie. Na początek Pan Tomasz opowiadał nam jak wygląda życie na biegunie. Swoją prezentację wzbogacił ciekawymi zdjęciami i filmikami. Po prezentacji, uczniowie mieli szansę zadać kilka pytań polarnikowi. Pod koniec spotkania Pan Tomasz połączył się ze stacją polarną, dzięki czemu mieliśmy szansę zobaczyć prawdziwego polarnika w pracy. Na sam koniec uczniowie wręczyli Panu Tomaszowi prezent oraz dyplom za wspaniałe spotkanie.

 

 

Sprawdzian Szóstoklasisty za nami!

1 kwietnia 2015r. uczniowie klas VI-tych z całej Polski pisali najważniejszy sprawdzian w swojej edukacji. W ten dzień szóstoklasiści naszej szkoły przyszli do szkoły pięknie ubrani w stroje galowe. Następnie czekali, aż wybije godzina 9.00. Sprawdzian składał się z dwóch części: języka polskiego połączonego z matematyką oraz z języka obcego. W naszej szkole to j. niemiecki. Pierwsza część trwała 80 minut, a druga z języka obcego 45 minut. Po pierwszej części egzaminu stres znacznie opadł u piszących. Zdaniem co niektórych uczniów, zadania nie były bardzo trudne. Ale wszystko okaże się w maju jak poznamy wyniki. „Miejmy nadzieję, że dobrze nam poszło. Jesteśmy dobrej myśli.”                                                               

     

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Dnia 31 marca 2015r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Apel ten przygotowali uczniowie klas IV-VI wraz z Panią Arletką Miłoś. Podczas występu mieliśmy zaszczyt przenieść się do domu rodzinnego, w którym podtrzymano wszystkie tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. W trakcie rozśmieszał nas oraz polewał wodą zajączek. Mogliśmy również posłuchać talentów naszego kółka muzycznego.

Bezpiecznie znaczy wiedzieć i znać!

Dnia 25 marca 2015r. w naszej szkole miał miejsce finał programu prewencyjnego Powiatowej Policji w Złotowie. Mieliśmy okazję gościć tego dnia uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sławianowie oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Stawnicy i oczywiście funkcjonariuszy wraz z Pyrkiem na czele. Cała społeczność była zaangażowana w różnorodne konkurencje, mające na celu przybliżenie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa oraz dbania o własne zdrowie. Uczniowie zaprezentowali się w następujących formach: konkurs rowerowy, wiedzowy, rysunkowy, literacki, sprawnościowy, teatralny oraz o piramidzie żywienia. Jednocześnie każdy tego dnia miał zapewniony zdrowy posiłek! Z racji tego, że każda konkurencja była punktowana, zostały rozstrzygnięte następujące miejsca:

I miejsce:  Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Stawnicy

II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marii Kilar w Kleszczynie

                                        czyli MY J

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Sławianowie.

 

 

Gratulujemy wszystkim oraz przypominamy o rozsądku i bezpieczeństwie każdego dnia!

 

 

 

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

 Wzorem ubiegłego roku, brałam udział w konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Eliminacje powiatowe odbyły się w POPP(Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej) w Złotowie. Przygotowywałam się do konkursu bardzo długo. W pierwszym etapie zdobyłam 30 punktów i tym zakwalifikowałam się do etapu powiatowego, który odbył się dnia 23 marca 2015r. Niestety nie udało mi się zakwalifikować do etapu rejonowego, ponieważ zabrakły mi 4 punkty. Wielkim wsparciem były dla mnie osoby bliskie oraz nauczyciele m.in. pan Marek Kitowski i pani Anna Macanko.

Z tego miejsca bardzo im dziękuję.

 Klaudia Pankanin

 

Wiosna, ach to Ty

21 marca 2015r. nasze przedszkolaki przywitali wiosnę.

Marzanno, marzanno,

Ty zimowa Panno,

do ogniska Cię wrzucamy – wiosnę witamy !

 

Cyrk „Szok”

19 marca 2015r. odwiedzili nas artyści, którzy przedstawili niezwykle ciekawe z udziałem dzieci popisy cyrkowe.

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWY

11 lutego 2015r. wszyscy uczniowie, a także dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w balu karnawałowo – walentynkowym. Oprócz miłej zabawy i konkursów, jury wyłoniło uczestników, którzy prezentowali się w najciekawszych strojach.

Ponadto zostały ogłoszone wyniki w wyborze Walentynki i Walentego Szkoły. W tym roku zwyciężyli uczniowie kl. IV, ponieważ spośród dziewczynek wygrała Anna Bilicka, a wśród chłopców – Jarek Starszak. Gratulujemy!

 UNICEF DZIECIOM

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła wzięła udział w światowym projekcie UNICEF DZIECIOM. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem” Wszystkie kolory świata”. Głównym zadaniem było wykonanie charytatywnej laleczki, która symbolizowała dziecko z Sudanu Południowego, czekającego na pomoc. Każdy ze zgromadzonych na niedzielnej imprezie mógł zaadoptować(kupić) taką lalkę, która ma wymiar ocalenia ludzkiego życia. Nasza szkoła na ten cel uzbierała 483zł, za co serdecznie dziękujemy wszystkim o szczodrym sercu. Cała suma zostanie przekazana na ratowanie życia i zdrowia dzieci z północnej Afryki.

 Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia 2015r. w naszej szkole  odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem ”W zimowej bieli”. Nadrzędnym celem było zgromadzenie najsympatyczniejszej widowni tj. Kochanych Babć i Dziadków. Sala wypełniona po brzegi była świadkami niezwykle przejmującego widowiska. Otóż starsza część społeczności uczniowskiej (kl. IV-VI) zaprezentowała baśń „Dziewczynka z zapałkami”, zaś młodsza część (kl. I-III) przedstawiła „Szopkę Noworoczną”. Ponadto na cześć kochanych Dziadków pojawiły się wiersze, taniec oraz piosenki w wykonaniu szkolnego chórku. Gorące uśmiechy wśród odbiorców, były dla występujących największą nagrodą.

 

XI Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Sacra Familia”

24 stycznia 2015r. uczennica naszej szkoły - Daria Cieślik wzięła udział w festiwalu, który odbył się w złotowskim ZCAS-ie. Wykonując pastorałkę „Sianko na stół” wyśpiewała III miejsce w kategorii kl. IV-VI. Serdecznie gratulujemy!

Akcja „Kartka dla Tomka”

Drużyna Szpiku Złotów przy Zespole Szkół Ekonomicznych zwróciła się do nas z apelem o wykonanie urodzinowych kartek dla swojego podopiecznego. Tomek Adamczuk w listopadzie kończy 4 latka. Niemal każdy uczeń naszej szkoły z ochotą i zapałem wykonał piękną kartkę, życząc koledze powrotu do zdrowia. Jesteśmy szczęśliwi, że choć w minimalnym stopniu możemy poprawić samopoczucie i wywołać uśmiech na buźce Tomka.

Konkursy – Vitadzień i "Szkolne Czyściochy”

Wyniki konkursu na zdrowy produkt oraz posiadanie chusteczek higienicznych, zmiennego obuwia oraz czystej szafki, w tym semestrze prezentują się następująco:

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

MIEJSCE

VITADZIEŃ

SZKOLNE CZYŚCIOCHY

I

kl. 6

kl. 3

kl. 6

kl. 5

II

kl. 4

kl. 2

kl. 5

kl. 2

III

kl. 1

kl. 1

kl. 2

kl. 3

IV

kl. 3

kl. 5 i 6

kl. 3

kl. 1

V

kl. 5

kl. 4

kl. 4

kl. 4

VI

kl. 2

-

kl. 1

kl. 6

Przypominamy również, że każdy wtorek przebiega pod hasłem „Mamo, Tato wolę wodę!”. Uczniowie w tym dniu przynoszą do szkoły i spożywają wodę mineralną.

 

Zbiórka baterii - konkurs rozstrzygnięty

Nasza szkoła zajęła IV miejsce oraz otrzymała nagrodę pieniężną.

FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ

23 listopada w Krajeńskim Ośrodku Kultury odbył się XXII Festiwal, który gromadzi sporą rzeszę utalentowanych uczniów. Cel  jest jeden – wszyscy chcą swoim śpiewem „Chwalić Pana” i zaprezentować swoje umiejętności. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta, które w składzie: Justyna Zaborowska, Nicole Ziturus, Paulina Ciepłuch, Amelia Pasternacka, Maja Cybulska i Natalia Turczyn tworzyły zespół Leszczynki oraz Natalia Piątek, która wystąpiła w kategorii solowej. Należy pamiętać, że każdy uczestnik już jest zwycięzcą, gdy tylko wejdzie na scenę, aczkolwiek jury doceniło walory naszego zespołu i przyznało im II miejsce – gratulujemy! J

 

WIECZERNICA LISTOPADOWA

Dnia 6 listopada o godzinie 16:00 w naszej szkole odbyła się Wieczornica Listopadowa – ważna uroczystość przygotowana z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wieczorową porą zgromadziliśmy się wszyscy, aby jeszcze raz przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia związane właśnie z tym świętem. W półmrocznej scenerii pan Marek w towarzystwie naszych uczennic opowiadał, jak długa wiodła droga ku wolności. Ich wspólną rozmowę ożywiały rozmaite wiersze i pieśni patriotyczne wykonane przez chórek szkolny. Mamy nadzieję, że 11 listopada w każdym domu na znak jedności zawisły flagi i zabrzmiały legionowe nuty.

AKCJA ZNICZ

31 października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. B. Igman udał się na cmentarz komunalny w Złotowie. Delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobach patronki szkoły Marii Kilar i dyrektor szkoły Hanny Gabriel.

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Zapal znicz pamięci”, której celem jest uczczenie pamięci regionalnych bohaterów. Zapalając znicz uczciliśmy pamięć żołnierzy biorących udział w walkach o wyzwolenie ziemi złotowskiej i na Wale Pomorskim w 1945 roku. Znicze zostały podarowane przez uczniów naszej szkoły, za co im serdecznie dziękujemy.

 

GOŚĆ SPECJALNY W NASZEJ BIBLIOTECE

We wtorek 21 października Bibliotekę Publiczną w Kleszczynie odwiedził autor książek dla dzieci, redaktor i podróżnik Łukasz Wierzbicki.

Jest najsłynniejsze dzieła to m.in.: ”Dziadek i niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana” czy „Afryka Kazika”. Jego książki są rekomendowane przez Fundacje ABC- cała polska czyta dzieciom. Podczas spotkania Łukasz Wierzbicki opowiedział nam jak powstały jego książki oraz skąd czerpał pomysły. Swoje opowieści ubogacił ciekawymi ilustracjami.

Zachęcamy Wszystkich do czytania książek!!!

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Czy rozpoznajesz te twarze z lat młodości”. Zwycięzcą została uczennica kl. VI Kamila Tomas, która w nagrodę uczestniczyła w sesji zdjęciowej z wszystkimi nauczycielami. Serdecznie gratulujemy!

  

Tego samego dnia odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor Katarzyny Kwacz, całego Grona Pedagogicznego, Rodziców i zaproszonych gości, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły.

Lista uczniów:

Marcin Cybulski, Weronika Ślaska, Marta Tomas, Jakub Steinmec, Ewelina Klapa, Wiktoria Nadolna, Amir Gabrych, Filip Pankanin, Syntia Maniak, Sebastian Jeske, Oliwia Weihs, Dawid Wydor, Daniel Bilicki

 

TYDZIEŃ MISYJNY

Kolejnym ważnym gościem w naszej wiejskiej bibliotece był ks. Krzysztof Stachowiak. Miejsce, w  którym obecnie żyje to Papua Nowa Gwinea. Misjonarz z entuzjazmem i radością opowiedział nam najbardziej charakterystyczne warunki życia, z którymi się tam spotyka. Pomimo wielu trudności, ks. Krzysztof ma serce przepełnione dobrocią, z którą dzieli się z innymi.

ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE

Konkurs zakończony, nagrody przyznane! Rezultat? Uczniowie naszej szkoły swoją ilością baterii, zasłużyli na zaszczytne IV miejsce i otrzymali nagrodę specjalną. Dziękujemy Pani koordynator- Barbarze Igman za monitorowanie przebiegu konkursu i mobilizację do osiągnięcia sukcesu!

KONKURS PRZYRODNICZY

Nasze koleżanki z kl. VI - Justyna, Paulina i Klaudia - wzięły udział w prestiżowym Wielkopolskim Konkursie Przyrodniczym, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Zakres wiedzy i umiejętności obejmuje zagadnienia z klas IV-VI oraz treści przyrodnicze zawarte w Wirtualnym Laboratorium Interaktywnym Nauczania i artykułach przyrodniczych magazynu „National Geographic Odkrywca”. Udział w konkursie wymaga od uczestników gruntownego przygotowania, tym bardziej gratulujemy udziału w/w uczestniczkom.

 Jedna z uczennic, Justynka Zaborowska uzyskała w etapie szkolnym 32 punkty, co zagwarantowało jej udział w etapie rejonowym. Odbył się on tuż po przerwie świątecznej, tj. 9 stycznia w Trzciance. Nasza koleżanka niemal codziennie spędzała czas ze swoim opiekunem, przygotowując się do konkursu. Justynko, gratulujemy dotychczasowego sukcesu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

W środę 1 października w naszej szkole pojawił się specjalny gość – inspektor pracy pani Beata Procyszyn. Uczniowie klas IV – VI zgromadzeni w sali nr 7, w czasie pierwszej godziny spotkania wysłuchali pani Beaty, która opowiadała nam jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w szkole, na wsi oraz w gospodarstwie. Na drugiej zaś lekcji odbył się konkurs plastyczny pod tym właśnie hasłem. Powołana komisja spośród wszystkich, wybrała trzy najbardziej atrakcyjne prace. Nagrodzone zostały uczennice z kl. VI – Klaudia Pankanin, Kamila Tomas oraz Katarzyna Cieślik. Wyróżnienia otrzymały: Paulina Ciepłuch, Amelia Pasternacka oraz Daria Cieślik. Serdecznie gratulujemy, a Was zachęcamy do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

75- LECIE POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Dnia 26 września w naszej szkole odbył się apel z okazji 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Nauczyciel historii, pan Marek Kitowski, podczas swojej prelekcji przybliżył nam najistotniejsze fakty z tamtych czasów. Ponadto wszystkim uczniom i nauczycielom wręczył pamiątkową flagę Polski Walczącej, na znak jedności wszystkich Polaków.


Spotkanie z policjantem.

26 września 2014r. uczniów klas 0-III odwiedził funkcjonariusz Policji z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie gromadząc wszystkich w oddziale przedszkolnym. Przeprowadził spotkanie, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo publiczne.

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

W poniedziałek, 22 września w naszej szkole odbyła się akcja” Sprzątanie Świata” pod hasłem ,,Turysto! Pamiętaj, szanuj środowisko!”  podczas której uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli sprzątać teren szkoły, jak i niektóre miejsca w Kleszczynie. Przedszkole i klasa pierwsza oczyszczali boisko szkolne, a uczniowie klasy drugiej dzielnie im pomagali – posprzątali teren wokół boiska. Droga na kierunek Skica jest czysta dzięki uczniom z klasy trzeciej, natomiast uczniowie klasy czwartej wysprzątali drogę na Sławianowo. Teren wokół jeziora oraz dawnej mleczarni lśni przy pomocy klasy piątej. Klasa szósta wyruszyła sprzątać teren boiska sportowego. Wszystkim uczniom dziękujemy za włączenie się w tę akcję na skalę światową! Pamiętajcie- walka z brudem trwa cały rok!

 

 „Warto pomagać!”

Dnia 20 września w Jastrowiu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pod tytułem „Warto pomagać!”. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Wśród tej szóstki naszych uczestników dwie osoby otrzymały wyróżnienia, są nimi dwie uczennice z klasy VI: Katarzyna Cieślik, która otrzymała w nagrodę dysk zewnętrzny oraz Paulina Ciepłuch, która nagrodzona została pendriv’em.  Obydwie otrzymały też pamiątkowe dyplomy.

W konkursie mogli brać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu złotowskiego, dlatego cieszy nas fakt, że aż 2 wyróżnienia powędrowały do uczennic z naszej szkoły.

Podczas festynu promującego ekonomię społeczną w Jastrowiu, poza ogłoszeniem wyników  konkursu „Warto pomagać!” miało miejsce również rozstrzygnięcie wyników rajdu rowerowego, motorowego oraz biegu.

Zachęcamy do udziału w konkursach!!


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 - 01-09-2014r.

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 1 września o godzinie 8:15 uroczystą Mszą świętą. Następnie przeszliśmy wraz z nauczycielami do naszej szkoły. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru miała miejsce ceremonia zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego (Dawid Tatera – chorąży, Ewelina Ormińska – asysta, Natalia Turczyn – asysta). Po przemówieniu Pani Dyrektor i po złożonych życzeniach przez zaproszonych gości, uczniowie zaprezentowali program artystyczny, pod opieką p. Darii i p. Iwony. Po występie Pani Dyrektor powitała tegorocznych pierwszoklasistów i wręczyła im elementarze oraz życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym. Gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami poszli do klas, aby zapoznać się z planem lekcji.

Na ten nowy rok szkolny życzymy wszystkim samych piątek i szóstek.