Strona główna
W górę
Pomoc Psych. Pedag.
BIP
PLAN LEKCJI
Rada pedagogiczna
HISTORIA
Nasza szkoła
KONKURSY
Samorząd
PROJEKTY
DOKUMENTY

Archiwum

wydarzeń:

2019/2020
2018/2019
2017/2018
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006

AKTUALNOŚCI

aktualności na bieżąco na: facebooku

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016

.

 

Pożegnanie klasy szóstej

.

 

70 lecie OSP Kleszczyna

W dniu 11 czerwca 2016roku szkoła była współorganizatorem uroczystości 70-lecia OSP Kleszczyna. Nasze dzieci przedstawiły krótki program artystyczny nawiązujący do tematu uroczystości.

.

 

"MISTRZ MATEMATYKI GMINY ZŁOTÓW 2016"

W dniu 16 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kilar w Kleszczynie odbył się po raz IX, konkurs matematyczny dla uczniów z terenu Gminy Złotów. W konkursie, jak co roku O cenne nagrody walczyli uczniowie z klas IV-VI  z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy. Głównym celem jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, wskazywanie sytuacji wymagających odnoszenia zdobytej wiedzy do praktyki, propagowanie zasad zdrowej rywalizacji. Konkurs miał wyłonić "Mistrza Matematyki Gminy Złotów 2016". Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi, w drugiej otwartymi. Rywalizację zwyciężyła Marta Rakowska ze SP Sławianowo, II miejsce zajął Jakub Wiatr z SP Święta, III miejsce zajęła z Anna Bielecka z SP Święta. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Konkurs został przygotowany przez Mirosława Mroza i Darię Wawrzyniak.
Miejsca uczniów.

1 i 3 maja

Święta majowe w naszej szkole są znane wszystkim dzieciom. Wszystkie ważne wydarzenia dla naszego kraju tj.:

 1 maja Święto Pracy oraz urodziny naszej ukochanej katechetki P. Arletki

 2 maja Dzień Flagi RP oraz Polaków i Polonii za granicą

 3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja

 8 maja Dzień Zwycięstwa

 9 maja Dzień Unii Europejskiej

 zostały wplecione w scenariusz apelu pod hasłem "Kocham Cię Polsko". Nasze wydanie specjalne kultowego programu cieszyło zarówno uczestników jak i widzów.

.

29 kwietnia przedszkolaczki - Zuzanna Cybulska, Julia Ziturus i Alicja Cybulska po raz pierwszy wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Stawnicy pod hasłem "Pana Brzechwy wiersze znamy". Nasze trio zostało docenione - Zuzia otrzymała II miejsce, a pozostałe dziewczynki wyróżnienia

Konkurs Recytatorski

W ubiegły 15 kwietnia uczennice naszej szkoły udały się do Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Złotowie, gdzie odbył się Konkurs Recytatorski o tematyce kresowej. Naszą szkołę reprezentowały:

 z kl. I - Wiktoria Marciniak

 z kl. V - Aleksandra Pasternacka i Weronika Klapa

 oraz z kl. VI - Maja Cybulska.

 Uczestnicy podczas trwania konkursu wysłuchali ok. 60 recytatorów, którzy występowali w kategoriach klas I - III, IV-VI, a także gimnazjum.

 Z naszej szkolnej grupy w kategorii IV-VI podium uzupełniła Maja Cybulska, zajmując II miejsce. Serdecznie gratulujemy Mai, a także wszystkich uczennicom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 Warto nadmienić, że oczami widzów Wiktoria Marciniak była najbardziej urokliwą uczestniczką, gdyż po swoim występie otrzymała najbardziej gromkie brawa. W związku z tym podczas dzisiejszego apelu uczennica kl. I otrzymała upominek, który wręczyła jej Pani Dyrektor Katarzyna Kwacz.

 Życzymy dziewczętom dalszych sukcesów i zachęcamy uczniów do uczestnictwa w konkursach.

DZIEŃ ZIEMI

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi upłynęły pod hasłem „PALĄCY TEMAT – NISKA EMISJA”. Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie, że każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za stan naszej planety. Wyjątkowość tego dnia podkreśliliśmy ubiorem w kolorze zielonym, który symbolizował Ziemię oraz wspólną zbiórką makulatury. Uczniowie klasy IV-VI, nawiązując do hasła przewodniego, przygotowały dla młodszych kolegów plakaty na temat źródeł i skutków zanieczyszczeń powietrza oraz sposobów jego ochrony. Ponadto przedszkolaki w towarzystwie szóstoklasistów zadbali o porządek na boisku szkolnych. Podsumowaniem dnia był szkolny konkurs przyrodniczy dla klas I-III i IV-VI. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Pile. Zwycięzcami tegorocznych zmagań są:

 w kategorii klas I-III:

 • I miejsce – „Orły” Julita Biała, Marta Tomas, Julia Cieślik

 • II miejsce - ex aequo „Sowy” – Mikołaj Steinmec, Daniel Bilicki, Kamil Bernat oraz „Kruki” – Piotr Warpiński, Syntia Maniak, Wiktoria Marciniak

 w kategorii klas IV-VI:

 • I miejsce – „Żubry” – Nicole Ziturus, Jarosław Starszak, Julia Kowalska

 • II miejsce – „Lisy” – Sara Ziturus, Kacper Wrzeszcz, Wiktoria Kołodziej

 • III miejsce – „Wilki” – Natalia Piątek, Anna Bilicka, Katarzyna Cybulska

 Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w tegoroczne obchody, a zwycięzcom gratulujemy.

.

DZIEŃ SZKOŁY

22 marca nasza szkoła obchodziła swoje święto. Wszyscy uczniowie uroczyście ubrani zgromadzili się wraz z Gronem Nauczycielskim i zaproszonymi gośćmi na sali gimnastycznej gdzie rozpoczęła się uroczystość. Widzowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, upamiętniającą dzieje naszej szkoły, której obecnie patronką jest Maria Kilar. Następnie ogłoszono wyniki konkursu o patronie. W kolejny punkt programu wprowadził wszystkich utwór „Tylko we Lwowie”, gdyż byliśmy świadkami konkursu recytatorskiego, w którym uczniowie deklamowali wiersze syna naszej patronki – Ryszarda Kilara. Zwycięzcami zostali:

 w kategorii 0- II

 I miejsce – Wiktoria Marciniak

 II miejsce- Marta Tomas i Amir Gabrych

 III miejsce – przedszkolaki

 w kategorii III- VI

 I miejsce – Maja Cybulska

 II miejsce – Aleksandra Pasternacka

 III miejsce – Weronika Klapa

 Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego nie zabrakło tortu. W części drugiej odbył się Festiwal Nauki. W całej szkole sporo się działo, gdyż w każdej sali czekały na zwiedzających przeróżne atrakcje, m.in.: Kraina Baśni, Nasza Historia, doświadczenia przyrodnicze w ramach Światowego Dnia Wody, a także kącik komputerowy czy możliwość korzystania z tablicy interaktywnej. Na zakończenie, aby uczcić początek wiosny, uczniowie wyszli z kolorowymi marzannami na boisko szkolne i upiekli pyszne kiełbaski. Święto Szkoły to dzień uroczysty i niezwykle radosny.

.

 

NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY
Dnia 9 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w bezpośredniej transmisji z oddalonej o ponad 14 tysięcy kilometrów od naszego kraju - Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Tematem przewodnim nietypowej lekcji przyrody były zwierzęta żyjące na Wyspie Króla Jerzego, głownie pingwiny. Uczniowie poznali gatunki pingwinów żyjących na wyspie, ich zachowania i naturalnych wrogów. Zobaczyliśmy różne sposoby zliczania pogłowia pingwinów, metodą na tzw. „sznur” lub korzystając z bezzałogowych samolotów, umożliwiających rejestrację obszarów niedostępnych dla obserwatora.
Transmisję poprowadziła pani Dagmara Bożek-Andryszczak z Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Uczestniczka wyprawy do Antarktyki.
Krótki reportaż z transmisji jednej ze szkół można zobaczyć w wydaniu Teleexpressu z dnia 9 marca, a dłuższy w Teleexpressie Extra.
Lekcja została zrealizowana dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie EDUSCIENCE.

”WALENTYNKA DLA PUPILA”
Pod tym hasłem Anioły ze Szkoły w Kleszczynie zorganizowały charytatywna akcję na rzecz zwierząt pozostających pod opieką Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej. „Anioły” wraz z rodzicami upiekły słodkości a całą kwotę (188zł) uzyskaną ze sprzedaży muffinek, rogalików i ciasteczek przekazały na TOZRP. Dziękujemy wszystkim „Aniołom” i ich rodzicom za okazane serce, szczególnie p. Annie i Paulinie Izbaner, p. Beacie i Justynie Góra, p. Wioletcie i Weronice Klapa, Wiktorii Kołodziej, p. Annie i Katarzynie Cybulskiej, p. Ewie i Julii Kowalskiej, p. Bożenie i Weronice Cieślik, p. Annie i Patrycji Tomas, p. Kamili i Annie Bilickiej, p. Adrianie i Nicole Ziturus.

NASI UCZNIOWIE NA LERNI
Lerni to mobilna platforma językowej, która zapewnia dostęp do materiałów językowych dostosowanych do potrzeb każdego ucznia. Platforma w błyskawicznym tempie zapewnia uczniom osiągnięcie sukcesu i nagrody, jaką są zbierane punkty, odznaki i w konsekwencji przyrost umiejętności językowych i podwyższenie ocen z języka niemieckiego. Uczeń ma możliwość korzystania z bazy interaktywnych zadań i wysokiej jakości multimediów w postaci: filmów, fotolekcji, trenera wymowy, gier, kącika gramatycznego, dialogów, listy słówek do wydruku. W nagrodę za aktywność uczniów na platformie szkoła otrzymała tablet.
Serdecznie dziękujemy -
Społeczność uczniowska wraz nauczycielem języka niemieckiego

KARNAWAŁ

3 lutego w naszej szkole miały miejsce Ostatki – czyli ostatnia zabawa na cześć karnawału. W tym roku każdy uczeń i przedszkolak miał na sobie przepiękną maskę, która była oceniania przez komisję w składzie: Pani Dyrektor Katarzyna Kwacz, nauczyciel Pani Daria Wawrzyniak oraz rodzic Pani Mirosława Ziturus. Każda grupa prezentowała się podczas tańca do piosenki „Chocolate choco choco”. Wszyscy bawili się radośnie. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na werdykt. W każdej grupie wiekowej został wyłoniony zwycięzca oraz jury przyznało wyróżnienia. Oto wyniki:
I miejsca:
Oddział przedszkolny: Martyna Piątek
Klasa I: Igor Łosoś
Klasa II: Syntia Maniak
Klasa III: Piotr Warpiński
Klasa IV: Wiktoria Kołodziej
Klasa V: Anna Bilicka
Klasa VI: Milena Adamczyk

Wyróżnienia:
Oddział przedszkolny: Nikodem Wiśniewski
Klasa I: Miłosz Dyks
Klasa II: Wiktoria Nadolna
Klasa III: Marcin Klapa
Klasa IV: Marek Olszanowski
Klasa V: Dominik Izbaner
Klasa VI: Natalia Piątek

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

.

 

DOROCZNE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

.

 

MIKOŁAJKI W SZKOLE

"Kotowanie"

Dnia 27 listopada nasza szkoła świetnie się bawi! Za nami Kotowanie, w którym uczniowie kl. IV spisali się na 6 ! Dlatego od dziś zostali przyjęci do Grona Starszych Uczniów - gratulujemy!

.

 

Festiwal Piosenki Religijnej "Chwalmy Pana"

22 listopada nasi uczniowie wystąpili w Festiwalu Piosenki Religijnej "Chwalmy Pana". Daria Cieślik, uczennica kl. VI zmierzyła się w kategorii IV-VI wykonując utwór "Hallelujah" oraz swoje umiejętności zaprezentował w oddzielnej kategorii zespół "Leszczynki" wykonując pieśń "Ty światłość dnia". Radość zagościła w naszych sercach, gdy jury ogłosiło wyniki. Daria zajęła III miejsce, a zespół I miejsce ! Serdecznie jeszcze raz wszystkim gratulujemy! 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie naszemiasto.pl:
http://zlotow.naszemiasto.pl/…/festiwal-piosenki-religijnej…

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

W dniu 12 listopada dla klas 4-6 odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat uzależnień. Pani Izabela Pufal z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Złotowie uświadamiała uczniom konsekwencje stosowania różnego rodzaju używek.

.

 

Wieczernica z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada.

.

 

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W dniu 6 listopada w szkole odbył się piknik średniowieczny. Jedna z grup rekonstrukcyjnych zaprezentowała zwyczaje i broń średniowiecznej Europy.

.

 

Wizyta Przewodniczącego Rady Gminy Złotów w klasie V na zajęciach poświęconych organom samorządowym.

.

 

Kleszczyna bije rekord z całą Polską.

Uczniowie wraz z WOŚP przystąpili do ustanowienia nowego rekordu Polski w resuscytacji krążeniowo-oddechowej w ramach Programu Edukacyjno „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Więcej o akcji tutaj:

http://www.wosp.org.pl/uczy…/cala_polska_uczy_ratowac/rekord

Film z akcji można obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=jDOS__yw_AU

.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 14 października odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów. Do grona żaków przyjęto 13 uczniów z klasy pierwszej. Życzymy im samych sukcesów w dalszej edukacji. Po pasowaniu obył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

.

W PRZEDSZKOLU

W przedszkolu akcja "Cała Polska - a dokładnie rodzice - czytają dzieciom".

.

KIERMASZ KSIĄŻEK

W dniu 30 września 2015r. w naszej bibliotece odbył się kiermasz książek. Uczniowie byli zachęcani do zakupu i czytania literatury pięknej. Kiermasz cieszył się dużą popularnością.

.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września w Dzień Chłopaka przyznano Certyfikaty Super Fajnego Chłopaka i Dżentelmena Szkoły. Otrzymali je najbardziej kulturalni chłopcy ze szkoły. GRATULUJEMY


.

Wycieczka do Poznania na "Noc Naukowców"

25 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Nocy Naukowców w Poznaniu. Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 25 września br. w całej Europie odbyły się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.
Tej jedynej nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczyliśmy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców. Więcej na stronie: http://www.nocnaukowcow.pl/

.

 

WYCIECZKA EDUKACYJNA KLASY PIERWSZEJ I DRUGIEJ DO LASU NA GRZYBOBRANIE

.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

W dniu 18 września cała szkoła z radością wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata 2015r.


.

.

BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE
W dniu 17 września 2015r. dla klas 0-III odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo najmłodszych uczniów.

.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016


.