Strona główna
W górę
Pomoc Psych. Pedag.
BIP
PLAN LEKCJI
Rada pedagogiczna
HISTORIA
Nasza szkoła
KONKURSY
Samorząd
PROJEKTY
DOKUMENTY

Archiwum

wydarzeń:

2019/2020
2018/2019
2017/2018
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006

AKTUALNOŚCI

aktualności na bieżąco na: facebooku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Czas wakacji.. uff.. nareszcie! Każdy uczeń czekał na dzień 22 czerwca, aby oficjalnie rozpocząć beztroską przerwę od szkoły. Podczas apelu Pani Dyrektor wraz z wychowawcami nagrodziła tych, którzy pracowali najsolidniej i osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz zachowaniu.

.

 

CZAS PODSUMOWAŃ..

21 czerwca 2018 roku odbył się apel, podczas którego podsumowaliśmy przeróżne działania, jakie miały miejsce w roku szkolnym 2017/2018.

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności p. Anna Macanko przyznała dyplomy, tym którzy najlepiej oszczędzali. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyły: Julia Ziturus i Katarzyna Cybulska, natomiast w rankingu klas były to kolejno: klasa I, klasa VI i klasa IV. Wyróżniono również prace plastyczne, które należały do Agaty Brząkała, Wiktorii Marciniak, Wiktorii Turczyn i Wiktorii Kołodziej.

Ponadto przyznano dyplomy tym, którzy godnie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych. Wystąpiła liczna grupa w składzie: Daniel Bilicki, Marcin Cybulski, Sebastian Jeske, Filip Pankanin, Jakub Steinmec, Dawid Wydor, Marta Tomas, Syntia Maniak, Wiktoria Nadolna, Mikołaj Steinmec, Piotr Warpiński, Julia Górczyńska, Patrycja Pasternacka, Julita Biała, Zuzanna Łukaszczyk, Agata Ruszkowska, Katarzyna Cybulska, Wiktoria Kołodziej, Patrycja Tomas, Justyna Wrzeszcz, Justyna Góra, Julia Kowalska, Anna Bilicka, Magdalena Stefaniak, Weronika Klapa, Aleksandra Pasternacka, Jarosław Starszak, Dominik Izbaner, Bartosz Kelich.

Opiekun Samorządu, p. Barbara Igman podziękowała również dotychczasowym członkom Samorządu Uczniowskiego: Annie Bilickiej, Wiktorii Kołodziej, Agacie Ruszkowskiej, Marcie Tomas i Filipowi Pankaninowi, a także powitała nowy skład, który został wybrany w sposób demokratyczny (wybory odbyły się 18 czerwca). Serdecznie gratulujemy Annie Bilickiej, Wiktorii Kołodziej, Zuzannie Łukaszczyk, Martinowi Brząkale, Wiktorii Marciniak, Agacie Brząkale i opiekunowi p. Barbarze Igman - życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym.

Podziękowania należą się również asyście i chorążemu z Pocztu Sztandarowego w składzie: Aleksandra Pasternacka, Magdalena Stefaniak, Jarosław Starszak, którzy zgodnie z Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 18 czerwca br. będą godnie reprezentować szkołę w kolejnym roku szkolnym.

Bardzo wzruszającym momentem, było zakończenie apelu, gdy żegnaliśmy, opuszczającego mury naszej szkoły Miłosza Dyksa. Życzymy rodzicom i Miłoszkowi powodzenia w nowej szkole i trzymamy kciuki za dalszy rozwój edukacyjny.

UNICEF DZIECIOM – zaWODY DLA AFRYKI

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w kolejną akcję, organizowaną przez Unicef. Tym razem typowo edukacyjnie, aby przybliżyć problem dostępu do wody na całym świecie. Głównie skoncentrowaliśmy się na afrykańskim państwie Somalia, w którym tylko 42 % populacji ma dostęp do wody pitnej. Uczniowie mieli okazję poznać poprzez m.in. filmy edukacyjne, w jakich realiach żyją mieszkańcy najuboższych zakątków Afryki, a także poprzez chwilę refleksji docenić to, w jakich dogodnych warunkach mogą żyć i się rozwijać.
Kochani – oszczędzajmy wodę bo.. woda to czas.. woda to edukacja.. woda to życie!!

Udostępniamy filmy edukacyjne:

1. „Droga po wodę w Afryce” https://www.youtube.com/watch?v=jHyu_WsEcNw&feature=youtu.be

2. „Ile kosztuje woda?” https://www.youtube.com/watch?v=Yv7pPvXkbQs&feature=youtu.be

3. „Somalia” https://www.youtube.com/watch?v=BRmA98PAXmI&feature=youtu.be

...czyli wędrówki śladami toruńskich legend”

15 czerwca uczniowie klas IV – VII udali się do Torunia, gdzie wraz z przewodnikiem poznaliśmy najważniejsze miejsca, w połączeniu z opowieściami legendarnymi. Po odpoczynku i przerwie obiadowej udaliśmy się nad Wisłę i wyruszyliśmy w rejs. Gdy wróciliśmy na ląd, dotarliśmy na ul. Franciszkańską, aby poszerzać horyzonty geograficzne. Zwiedziliśmy bazę Mars, salę Geodium i obejrzeliśmy seans w Planetarium.

.

Czy wszystko w porządku?
Tak sprawdzamy reakcję poszkodowanego, ale oprócz wiedzy potrzebna jest odwaga. Zespół w składzie Anna Bilicka, Aleksandra Pasternacka oraz Kacper Wrzeszcz wykazali się nie tylko umiejętnościami i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale również opanowaniem i dokonaniem spokojnej oceny zdarzenia. W XII Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy życie” ich działania zostały wyróżnione Nagrodą Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Pana Rafała Bruskiego, któremu dziękujemy za wsparcie działań organizatora konkursu. Dzięki takim postawom z roku na rok powiększają się szeregi dzieci i młodzieży posiadających umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 
Do finału poprzedzonym testem teoretycznym zakwalifikowało się 28 szkół z całego kraju, w tym nasza drużyna z wynikiem 88,5%. Serdecznie gratulujemy sukcesu. Opiekun drużyny B. Igman

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

8 czerwca odbyła się już po raz trzeci największa w Polsce akcja czytelnicza. My również wzięliśmy w niej udział - dokładnie 107 osób z naszej szkoły! Trzymając książki w jednej ręce, a w drugiej koce, wystartowaliśmy o godzinie 10.00 na zielony teren. Każdy z nas miał okazję w relaksujących warunkach czytać to, co chce. Najważniejsza w tej akcji była przyjemność z czytania! Nam się to udało.

AKTYWNY WYPOCZYNEK

W miniony czwartek (07.06.) grupa uczniów z klas I-III wyruszyła do Parku Owadogigant w Lubnicy. Spędzili tam swój wolny czas z dala od miejskiego ruchu i hałasu. Była to również lekcja przyrody, bowiem w parku można oglądać realistyczne modele owadów, wykonane w gigantycznym powiększeniu. Zrobiły one na dzieciach ogromne wrażenie. Oprócz oglądania z bliska dokładnej budowy owadów, dzieci bawiły się na placu zabaw, torze gokardowym, w mini parku linowym, na dmuchańcach, trampolinie, w basenie piłeczkowym, a także płukały złoto, poszukiwały skarbów/pamiątek z piasku i strzelały z łuku. Dużą frajdą było wymalowanie twarzy i.. zakupy w sklepie z pamiątkami 

 

PSZCZOŁY ? WIEM O NICH WSZYSTKO! 

A to za sprawą pani Joanny Bąk, która w miniony wtorek poprowadziła prelekcję na temat życia pszczół i ich znaczenia dla człowieka. Wraz z rodziną prowadzą gospodarstwo pasieczne, dlatego też mogliśmy dokładnie dowiedzieć się jak wygląda praca pszczelarza i jakich używa on narzędzi. Poznaliśmy rodzaje miodu i jego wszechstronne zastosowanie. Bez problemu każdy z nas odróżni już pszczołę od osy i wie co robić, gdy niespodziewanie nas coś użądli. 
Na zakończenie czekała już słodka niespodzianka – degustacja bułeczki z masełkiem, polana świeżym, akacjowym miodem. Mniam! 

„RODZICE DZIECIOM – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”.

To hasło przewodnie festynu rodzinnego, który odbył się 31 maja w murach naszej szkoły. Tym razem organizatorem była Rada Rodziców, która swoją działalnością chce wesprzeć szkolne szczypiornistki, fundując im stroje sportowe. Atrakcji tego dnia było niemało: nasza szkoła zamieniła się w studio popularnego teleturnieju „Kocham Cię Polsko”, realizując program edukacyjny „Rok dla Niepodległej”, następnie czas umilił nam występ artystyczny rodziców ze Skica, koncert zespołu „ No to cyk”, w którym gra nauczyciel naszej szkoły P. Jarosław Fifielski, tańce w wykonaniu uczennic oraz towarzyski mecz piłki ręcznej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu, a także odważnym uczestnikom naszego szkolnego show

.

PODWÓJNY SUKCES 

W miniony czwartek dziewczęta z naszej szkoły wytańczyły drugą pozycję w XI Powiatowym Konkursie Tańca w Złotowie. Zarówno grupa "Leszczynki" jak i Wiktoria Marciniak, która startowała w kategorii indywidualnej są z siebie dumne i usatysfakcjonowane.
Gratulujemy dziewczętom w składzie: Górczyńska Julia kl. V
Łukaszczyk Zuzanna kl. V
Pasternacka Patrycja kl. V
Cybulska Katarzyna kl. VI
Góra Justyna kl. VI
Kowalska Julia kl. VI
Kołodziej Wiktoria kl. VI
Wrzeszcz Justyna kl. VI
Bilicka Anna kl. VII
Klapa Weronika kl. VII
Pasternacka Aleksandra kl. VII
Stefaniak Magdalena kl. VII
oraz indywidualnie Marciniak Wiktoria kl. III

ODJAZDOWI GOŚCIE W MURACH NASZEJ SZKOŁY!

Dziś rozpromienił naszą szkołę pomarańczowy blask. Tuż po godzinie 10 nadjechali rowerami bibliotekarze z całego powiatu. Pomarańczowe koszulki, flagi z hasłem „Lubię moją bibliotekę”, balony napełnione helem i wesołe Panie bibliotekarki – to wszystko wprowadziło nas w klimat „Tygodnia Bibliotek”. Pojawili się również goście, p. Daniel Sztych, p. Sławomir Czyżyk i p. Jan Bulawa, którzy w towarzystwie p. Dyrektor Katarzyny Kwacz i p. Agaty Piszczek odczytali publicznie wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Następnie dzieci stworzyły wspólny pociąg i w rytmie melodii „Jedzie pociąg z daleka” pożegnały Odjazdowe Bibliotekarki. Dziękujemy organizatorom za tak atrakcyjną promocję czytelnictwa.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Za oknami zmienna pogoda.. Mamy nadzieję, że wiosna tak jak rozpoczęła się w kalendarzu 21 marca, tak nareszcie zagości w przyrodzie. Społeczność naszej szkoły oprócz przywitania wiosny miała jeszcze dwa ważne powody do świętowania. Otóż za nami Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Kresowej oraz Święto Szkoły. Wszyscy zgromadzeni tego dnia mieli okazję wysłuchać wspaniałych recytatorów. Ochotników było sporo, jury obradowało w kilku oddzielnych zespołach. Udało się wyłonić najlepszych, choć wszyscy zasługują na pochwałę. Pan Ryszard Kilar, syn naszej patronki Marii Kilar, niejednokrotnie okazywał swoje wzruszenie i podziw dla młodych artystów. Korzystając z okazji opowiedział o swoim emocjonalnym przywiązaniu do terenów wschodnich. Wśród zaproszonych gości byli obecni przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Nasze szkolne święto umilił rownież wnuk pana Ryszarda – Oskarek. Przyjechał do nas wraz ze swoją mamą, panią przedszkolanką Łucją Motak i przyjaciółmi, którzy wystąpili wspólnie na naszej scenie. Ważnym punktem naszej uroczystości było przybliżenie postaci Hetmana Stanisława Żółkiewskiego oraz posadzenie pamiątkowego dębu pod jego imieniem. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli razem z nami.

Wyniki konkursu recytatorskiego „Poezja o tematyce kresowej”:

Kategoria klas I – III

1. Wiktoria Józefko Szkoła Podstawowa w Lipce
2. Wiktoria Marciniak Szkoła Podstawowa w Kleszczynie
3. Antonina Marczewska Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Stawnicy

Wyróżnienie: Alicja Rittau Szkoła Podstawowa w Lipce

Kategoria klas IV-VI

1 grupa:

1. Oliwia Brzezińska Szkoła Podstawowa w Sławianowie
2. Piotr Filiński Szkoła Podstawowa w Tarnówce 
3. Katarzyna Cybulska Szkoła Podstawowa w Kleszczynie

Wyróżnienie: Patryk Grochowski Szkoła Podstawowa w Górznej

2 grupa:

1. Klaudia Senska Szkoła Podstawowa w Świętej
2. Roksana Jurkszak Szkoła Podstawowa w Radawnicy 
3. Zuzanna Kowalska Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie

Wyróżnienie: Oliwia Włosian Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie

Kategoria klas: VII- II, III gimnazjum

1. Anna Adamczyk Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie
2. Matylda Łuczon Publiczna Szkoła Podstawowa w Krajence
3. Zofia Pietrzak Publiczna Szkoła Podstawowa w Krajence

Wyróżnienie: Agata Dzioba Szkoła Podstawowa w Sławianowie

Tego dnia nagrodziliśmy również zwycięzców konkursu literackiego pt. „Legenda o Kleszczynie”
W kategorii młodzież- nagrodę przyznano uczennicom kl. VI Julii Kowalskiej i Wiktorii Kołodziej.
W kategorii dorośli nagrodę otrzymał pan Ryszard Kilar.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 

 

.

PONOWNY SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT

16 marca 2018r. dziewczęta z naszej szkoły zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Mistrzostwa odbyły się w Budzyniu i brały w niej udział największe i najbardziej utytułowane szkoły z rejonu pilskiego. Tym bardzie jest to wielki sukces dziewcząt z naszej małej szkółki. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT

W Mistrzostwach Powiatu Złotowskiego Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt w dniu 08.02.2018r. zwyciężyła drużyna z naszej szkoły!!
SERDECZNIE GRATULUJEMY

Więcej na stronie zlotowskie.pl

CYRK

Wczoraj z samego rana pobudka była niebywała. Otóż nasze emocje przeplatały się jak w kalejdoskopie. Raz ubaw po pachy, a za chwilę zdziwienie i podziw. Wszystko za sprawą cyrkowych artystów, którzy zawitali do naszej szkoły. Atrakcją było również to, że Ci najodważniejsi mieli okazję dołączyć na szkolną arenę. Dziękujemy za wspólne show! 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

Za oknem zimowa temperatura, a nasze serca są gorące i biją radośnie na myśl o babci i dziadku. To oni styczniową porą obchodzą swoje święto i cieszą się z obecności swoich wnuków. W naszej szkole również pamiętaliśmy o tych ważnych dniach i dlatego zaprosiliśmy wszystkie babcie i dziadków na przyjemną uroczystość. Każdy wnuczek i każda wnuczka mieli okazję zaprezentować się przed niezwykle wdzięczną publicznością. Wszyscy bardzo się starali, pole do popisu było szerokie. Pojawiły się wiersze, piosenki, taniec i przeróżne występy teatralno- muzyczne. Oprócz występów dzieci na naszej scenie zaprezentowały się dwie odważne babcie tj. Pani Barbara i Pani Renata oraz Pan Marian, którzy wzięli udział w szkolnym programie "Jaka to melodia". Najbardziej czujne ucho okazało się, że ma dziadek Marian, jeszcze raz serdecznie mu gratulujemy. Słowa uznania kierujemy również do tych, którzy przeżyli w swoim życiu najwięcej wiosen i byli tego dnia wśród nas:-) A są to: Pani Agnieszka Góra, Pan Bernard Turczyn i Pani Barbara Bilicka. Sto lat, sto lat, niech żyją żyją nam... 

 

.

 

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

Dziś w naszej szkole odbyło się profilaktyczne przedstawienie teatralne pt. „Magiczny kapelusz”. Przyjechał do nas Zespół Teatralny Grupa T z Torunia. Na scenie przeplatali się żywi aktorzy z pacynkami. Swoją historię opowiedział Słoń Tadeusz i Mrówka Helenka. Nasi uczniowie wysłuchali opowieści o nieszczęściu Tadeusza, ale również obserwowali przebiegłość Helenki. Wszystko po to, aby uczulić widzów przed uprzedzeniami i nauczyć ich tolerancji. Grupa teatralna zyskała sympatię naszych uczniów, którzy podziękowali aktorom owacjami na stojąco. Uśmiechy dzieci i pozytywne komentarze są najlepszą rekomendacją, że przesłanie sztuki trafiło do ich serc.

PODZIELMY SIĘ OPŁATKIEM, PRZY WIGILIJNYM STOLE..

Tuż przed świętami w naszej szkole zapachniało świerkiem. Przy blasku choinki, która jest symbolem życia, usiedliśmy wszyscy, aby wspólnie kolędować. W tym roku szkolnym po raz pierwszy jednoczył nas jeden stół. W świątecznej zadumie wysłuchaliśmy rozważań bożonarodzeniowych oraz został odczytany fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Spotkanie umiliły flecistki, grając kolędę Lulajże Jezuniu. Każdy odświętnie ubrany, z opłatkiem w dłoni, przekazywał wokół słowa życzliwości. Wytworzyła się przyjazna atmosfera. Po wspólnym poczęstunku nie zabrakło niespodzianki. Dzyń dzyń i oto nadchodzi. Radosnym ho ho ho powitał nas Gwiazdor z workiem prezentów. Wszyscy byliśmy radośni, że i o nas nie zapomniał. No tak, każdy był grzeczny;) Tym pozytywnym akcentem zakończyliśmy naszą szkolną wieczerzę i rozeszliśmy się do swoich domów, niosąc Dobrą Nowinę. Dziś możemy powiedzieć, że święta, święta i po świętach, ale czy minęło Boże Narodzenie..?

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata 
i wyciągasz do niego ręce, 
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, 
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, 
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności, 
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość, 
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy, 
jest Boże Narodzenie.

 

.

 

„CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA..”
Dziś w niedzielę, w kleszczyńskiej sali zgromadzili się wszyscy, którzy razem z naszą społecznością szkolną chcieli poczuć aurę nadchodzących świąt. Nasi uczniowie tworząc ciepłą atmosferę, zaprezentowali swoje umiejętności – wzięli udział w przedstawieniu, tańczyli, a także śpiewali utwory o tematyce bożonarodzeniowej. Towarzyszyły nam również kramiki, które przyciągały przybyszów. Dzisiejszego dnia nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu „Na najpiękniejszą ozdobę świąteczną”. Spośród wyróżnionych 10 prac, każdy uczestnik spotkania zagłosował, by wybrać tę najładniejszą. A oto wyniki:

I miejsce: Rodzina Julii i Oskara Bączek
II miejsce: Rodzina Macieja Łososia
III miejsce: Rodzina Leny Gabrych

Wyróżnienia otrzymali: Rodzina Oliwiera Polańskiego, Rodzina Leny i Szymona Słomkowskich, Rodzina Julii Górczyńskiej, Rodzina Nadii i Nikodema Wiśniewskich, Rodzina Eweliny, Marcina, Weroniki Klapa, Rodzina Julii Ziturus, Rodzina Martyny Piątek.

Gratulujemy zwycięzcom, ale także wszystkim pozostałym uczestnikom. Szczególne podziękowania pragniemy skierować do Pana Sołtysa Jana Bulawy, który ufundował nagrody, a także do wszystkich rodziców, którzy czynnie włączyli się w organizację dzisiejszego kiermaszu.

„Coraz bliżej święta..
Coraz bliżej nas..
Najlepsze prezenty ukryte są w sercach.”

.

 

Zapal z nami znicz!
31 października 2017r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego w imieniu całej społeczności uczniowskiej udali się do Złotowa na cmentarz komunalny i wojenny. Delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicz patronce szkoły Marii Kilar oraz dyrektorce szkoły Hannie Gabriel. Ponadto delegacja zapaliła znicze na grobach żołnierzy walczących o wyzwolenie i podtrzymywanie polskości na ziemiach złotowskich. Zarząd Samorządu Szkolnego bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i przedszkolakom za zaangażowanie i ofiarowanie zniczy w ramach IX edycji ogólnopolskiej akcji „Zapal znicz pamięci”.

.

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA
Kreskówki prezentowane w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Komputera to bajki z morałem na krótką przerwę. Autor kreskówek „Owca w Sieci” pokazał zachowania młodzieży w krzywym zwierciadle. Ich celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. W październikowym repertuarze - pięć odcinków. Na następny Maraton, w ramach obchodów Bezpiecznego Internetu, zapraszamy w lutym - Szkolny Samorząd Uczniowski.

REKORD z małą Ratowniczką
Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja WOŚP, a głównym celem promowanie nauki pierwszej pomocy. W biciu rekordu wspierała nas Grupa Działań Ratowniczych – Jednostka Strzelecka 4001 im. Szarych Szeregów w Złotowie. Ratownik GDR, pan Kamil Nawrocki, czuwał na prawidłowym przebiegiem wydarzenia oraz udzielił krótkiego szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W imieniu całej społeczności szkolnej dziękuję p. Kamilowi Nawrockiemu, p. Iwonie Nawrockiej oraz p. Arletce Miłoś za poświęcenie prywatnego czasu i wsparcie w przeprowadzeniu akcji. Dodam jeszcze, że dnia 16 października obchodziliśmy nie tylko Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, ale również pierwsze urodzinki najmłodszej uczestniczki naszego wydarzenia – Małgosi. Fotorelacja do obejrzenia już dziś, filmik - wkrótce. Zobaczcie koniecznie!

.

 

Pasowanie na ucznia
13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów”. Dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły być pilnym uczniem i sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Dyrektor Szkoły pani Katarzyna Kwacz dokonała ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem, a wychowawczyni pani Anna Macanko wręczyła pierwszakom dyplomy. „Pierwszoklasiści” zostali obficie obdarowani przez rodziców oraz swoich młodszych i starszych kolegów upominkami.

.

 

DEN – Daj się ponieść reformie
Słowem i piosenką społeczność uczniowska naszej szkoły podziękowała Nauczycielom, Pracownikom obsługi, Emerytom i Gościom za trud pracy dydaktyczno-wychowawczej. Był pokaz najnowszych trendów „cool” mody nauczycielskiej, warsztaty pomocne we wdrażaniu reformy oraz tort i upominki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA JUŻ ZA NAMI!
To wyjątkowy dzień dla chłopców w naszej szkole. Nie są pytani, nie piszą kartkówek i otrzymują słodkie upominki. Ale to nie wszystko. Tego dnia w każdej klasie wybierany jest dżentelmen - chłopiec o nienagannych manierach. W tym roku, decyzją dziewcząt, ten zaszczytny tytuł otrzymali: 
• Cezary Kowalski w oddziale przedszkolnym;
• Marcel Łosoś w kl. „0”
• Maciej Łosoś w kl. I
• w kl. III Kamil Bernat oraz Miłosz Dyks
• Marcin Cybulski w kl. IV
• Cezary Brząkała w kl. VI
• Mikołaj Ruszkowski w kl. VII

Wszystkim chłopcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że jesteście z nami – SSU;-) 

.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

.