BIAŁO – CZERWONA ! NIEZWYCIĘŻONA!
Pod tym hasłem przebiegała nasza szkolna uroczystość, która była zwieńczeniem dotychczasowych działań z okazji roku dla Niepodległej. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, jednocześnie biorąc udział w biciu rekordu (wykonanie o godzinie 11:11 Mazurka Dąbrowskiego). Wzięliśmy również udział w kampanii #KIEDYMYŻYJEMY, która ma na celu rozpowszechnienie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego. Tego dnia uczniowie w zespołach klasowych dumnie zaprezentowali patriotyczne utwory, a także wzięli udział w łamigłówkach niepodległościowych. Słodką niespodzianką były desery w barwach narodowych.
100 lat Niepodległej !

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Szkolna akcja dobiegła końca. To był sympatyczny i owocny czas dla pierwszej klasy, która czynnie wzięła udział w konkursie, ale także dla wszystkich uczniów naszej szkoły. 22 października był finał wszystkich działań w postaci Dnia Głośnego Czytania- wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Łącznie było nas 115 osób. Zgromadziliśmy się w hali sportowej, a przewodnicząca szkoły z zaciekawieniem czytała historię Słodziaków, wykorzystując książkę Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie tego dnia mieli ze sobą biedronkowe pluszaki, a swoją integrację wyrazili kolorowym hasłem „GANG SŁODZIAKÓW”. Uczniowie klasy pierwszej brali również udział w 21-dniowym wyzwaniu (kształtowanie nawyku czytania) oraz tworzyli prace plastyczne. To była świetna akcja – dziękujemy Organizatorom.

DORADZTWO ZAWODOWE

Podczas wycieczki edukacyjnej do zakładu Rek- Swed w Blękwicie uczniowie mieli okazję poznać linię produkcyjną i zapoznać się ze specyfiką zawodu szwaczka...

Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski – etap powiatowy

W dniu 16 października uczennice naszej szkoły: Anna Bilicka (kl. VIII) Aleksandra Pasternacka ( kl. VIII) i Wiktoria Kołodziej (kl. VII) wzięły udział w olimpiadzie na etapie powiatowym. Anna Bilicka została wyróżniona w gronie 8 najlepszych uczestników i jednocześnie zakwalifikowała się do kolejnego etapu olimpiady. Życzymy powodzenia!

REKORD W KLESZCZYNIE
16 października z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca przyłączyliśmy się do bicia rekordu z Fundacją WOŚP w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku przyłączył do nas zaprzyjaźniony ratownik WOPR w Złotowie, pan Kamil Nawrocki, który poprzedził wydarzenie krótkim szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawiciele Jednostki OSP w Kleszczynie: naczelnik – Julian Piątek, Mateusz Kulpa, Patryk Ślaski oraz opiekun MDP – Zbigniew Cybulski wraz ze swoimi podopiecznymi Anną Bilicką, Aleksandrą Pasternacką i Jarosławem Starszakiem. Czy udało się pobić rekord? Tego dowiemy się w przyszłym tygodniu z oficjalnego raportu WOŚP. Dla uczniów naszej szkoły był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i okazja do doskonalenia podstawowych czynności resuscytacyjnych. Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie. Do zobaczenia za rok.

Ślub ze szkołą! oraz Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszej szkole było elegancko i dostojnie. Otóż miały miejsce dwie ważne uroczystości. Dumne pierwszaki zaprezentowali się w programie artystycznym, a następnie złożyli uroczystą przysięgę. Po zaślubinach Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała każdego na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Kilar w Kleszczynie. Wzruszeni rodzice obdarowali swoje pociechy kuferkami edukacyjnymi, a koledzy i koleżanki wręczyli wraz z opiekunami wspaniałe upominki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tej pięknej ceremonii, a wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najlepsze życzenia!

"Możesz odkryć siebie na nowo”

Poranną porą przywitaliśmy aktorów, z teatru „Kurtyna”, którzy w znakomity sposób odegrali spektakl pt. „Możesz odkryć siebie na nowo”. Pomimo dwuosobowej obsady, na twarzach uczniów rysowały się radość, zdziwienie, zaskoczenie, aż po chwile refleksji. Bo i temat tego wymagał. Historia nastolatka, któremu po przerwanej karierze sportowej i zmianie środowiska szkolnego, nie jest łatwo nawiązać kontakt z nowym otoczeniem. Nowa grupa rówieśnicza okazuje się być nietolerancyjna, arogancka i zapatrzona w świat teraźniejszy, który jest bezlitosny. Młodych ludzi kreuje Internet i reklama w telewizji, a posiadanie konta na portalach społecznościowych jest wyznacznikiem powszechnej akceptacji i istnienia. Na szczęście w życiu bohaterów nastanie moment, w którym powróci poszanowanie do tradycji i wartości. Odwaga jednostki może pomóc całej grupie.
Czy Ty drogi Uczniu też jesteś odważny? Czy komplement prosto w oczy jest dla Ciebie bardziej wartościowy niż like na facebooku? Czy doceniasz ludzi wokół siebie? Pomyśl, a jeśli masz wątpliwości ,to zawsze jest odpowiedni moment do zmiany swojego spojrzenia na współczesny świat.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Dziś w naszej szkole i oddziale przedszkolnym odbyło się ważne spotkanie. Odwiedzili nas pracownicy z Komendy Powiatowej Policji Złotów. Tematyka rozmów szczególnie podkreślała bezpieczeństwo dzieci i uczniów w drodze do szkoły. Odblaski, rozważne poruszanie się po jezdni, opieka dorosłych to jedne z wielu zasad, o których każdy musi pamiętać. Akcję wspierał sierżant Pyrek, który również był obecny i wywołał uśmiech na twarzach dzieci

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019