Strona główna
W górę
Pomoc Psych. Pedag.
BIP
PLAN LEKCJI
Rada pedagogiczna
HISTORIA
Nasza szkoła
KONKURSY
Samorząd
PROJEKTY
DOKUMENTY

Archiwum

wydarzeń:

2019/2020
2018/2019
2017/2018
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006

2019/2020

aktualności na bieżąco na: facebooku

Laptopy w ramach programu „Zdalna szkoła +”.

W ramach projektu „ ZDALNA SZKOŁA +” do którego przystąpiła Gmina Złotów, Szkoła Podstawowa im. Marii Kilar  w Kleszczynie otrzymała 1 laptopa z przeznaczeniem do wypożyczenia dla nauczyciela w związku z nauką zdalną. Razem z poprzednim programem "Zdalna szkoła" to już 5 laptop do nauki zdalnej dla szkoły.

 

Regulamin stypendium motywacyjnego na koniec roku szkolnego.

pobierz plik>>>

 

Lista uczniów przyjętych do przedszkola:

OP SKIC

 

1 Gabrych Antoni

2 Łosoś Kacper

3 Marciniak Anastazja

4 Marcinkowska Kornelia

5 Milewski Tymoteusz

6 Piejek Oliwia

7 Zalińska Amelia

8 Zawiszewski Alan Andrzej

9 Balcer  Weronika

10 Blechacz Zofia

11 Ciepłuch Maja

12 Gabrych Larysa

13 Jęsiek Vanessa

14 Milachowski Kamil

15 Olszaniecka Marika

16 Pankanin Wojciech Maksymilian

17 Skiera Hubert

18 Ziturus Nikodem

19 Michałek Gabriela

OP KLESZCZYNA

1 Bernat Zuzanna

2 Długołęcki Mikołaj

3 Felsaj Damian

4 Głąbicki Marcel

5 Gogołek Alojzy

6 Groszczyk Cezary Ryszard

7 Orlik Antoni

8 Sobek Daria

9 Sobek Igor

10 Spychała Antonina

11  Spychała Franciszek

12 Zawiszewska Amelia

13 Bernat Adam

14 Gapa Marcel

15 Glugla Milena

16  Kurant Stanisław

17 Moczadło Marcin Jerzy

18 Modrak Eryk

19 Modrak Lena

20 Narloch Jakub

21 Nowak Mikołaj

22 Pasternacka Michalina

23  Stippa Julia

24 Wilczewski Kamil Sebastian

25 Czeszewski Wojciech

Lita uczniów przyjętych do klasy pierwszej w SP Kleszczyna.

1 Adamczyk Karol

2 Bilicki Miłosz

3 Cieślik Dominik

4 Gabrych Lena

5 Gaca Adrian

6 Machel Jakub

7 Polańska Zuzanna

8  Sass Nikola Martyna

9 Steinmec Hubert

10 Wiśniewska Nadia Iwona

11 Wydor Paweł

 

Laptopy w ramach programu „Zdalna szkoła”.

W ramach projektu „ ZDALNA SZKOŁA” do którego przystąpiła Gmina Złotów, Szkoła Podstawowa im. Marii Kilar  w Kleszczynie otrzymała 4 laptopy z przeznaczeniem do wypożyczenia dla uczniów w związku z nauką zdalną.

 

1.02. Dzień Bezpiecznego Internetu 💻

Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach, podczas których omówiliśmy wady i zalety płynące z korzystania z Internetu. Między innymi towarzyszył nam Necio Rap i Kreskówka "Owce w Sieci".
Bądźcie ostrożni i mądrze korzystajcie z dobrodziejstwa Internetu !
Na zakończenie dnia wspólnie bawiliśmy się, programując z klockami Lego

 

 

BABCIU, DZIADKU, OPOWIEM WAM BAJKĘ..
Dziś od samego rana nasza szkoła przywitała wspaniałych gości. Z okazji dzisiejszego święta przybyli do nas Babcie i Dziadkowie . Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego swoim wspaniałym występem umilili wspólny czas. Wiersze, piosenki, życzenia i bajka „Czerwony Kapturek” zrobiły na wdzięcznej publiczności ogromne wrażenie.
Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy jeszcze raz serdeczne życzenia. Żyjcie nam sto lat albo i więcej  https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku na dzisiejszą uroczystość.

.

 

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA.. 🎄

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie pełen atmosfery radości,
wytchnienia i zatrzymania
od codziennego pędu.
Życzymy, by Gwiazdor
przyniósł Wam i nam wszystkim
najpiękniejszy prezent - dużo miłości!
Życzymy wszystkim Dzieciom
i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
Wesołych Świąt ! 🎅

 

 

Mikołajkowa Niedziela

Święta coraz bliżej.. Ale u nas nie ma pośpiechu.. Szkoła przygotowana, dekoracje wypełniają przestrzeń, unosi się zapach ciasteczek.. Tą wspaniałą atmosferą mogliśmy podzielić się w minioną niedzielę, podczas świątecznego kiermaszu. Hala sportowa była mikołajkową krainą, która przywitała licznie przybyłych gości.
Świąteczne piosenki, słowa refleksji, wizyta św. Mikołaja, i rozstrzygnięcie konkursu wypełniły nasz wspólny czas. W drugiej części spotkania przy melodiach kolęd każdy przybyły mógł skorzystać z różnorodnych kramików.

A oto wyniki konkursu na „Stroik Bożonarodzeniowy”:
I miejsce: Lenka i Larysa Gabrych z rodziną
II miejsce: Maciej i Hubert Łosoś z rodziną
III miejsce: Paweł, Marcin i Dawid Wydor z rodziną

Wyróżnienia:
Nikodem Blechacz z rodziną
Adam i Lenka Modrak z rodziną
Osoby, które wykonały ozdoby świąteczne otrzymały wyróżnienia:
Michalina i Patrycja Pasternacka z rodziną
Nikola i Oliwier Sass z rodziną

.

 

Otrzęsiny klas 4

29 listopada w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klasy IV połączone z wieczorem andrzejkowym. Czwartoklasiści przeszli test sprawnościowy i wiedzowy ze znajomości szkoły, w którym wypadli znakomicie. Następnie pani dyrektor dokonała "otrząśnięcia", a wychowawczyni i starsi koledzy z klasy V wręczyli pamiątkowe dyplomiki i jabłuszka. Poźniej udaliśmy się do sali numer 7 na wróżby andrzejkowe.

.

 

Narodowe Święto Niepodległości
#SzkolaDoHymnu
Polska, nasz kraj, wolny kraj. Ale nie zawsze tak było. Uczniowie, którzy wystąpili we wczorajszym apelu, starali się przybliżyć nam, najważniejsze wydarzenia z życia naszej ojczyzny. Były momenty smutku i żalu, ale nastał dzień, w którym słowo wolność nabrało rzeczywistego wymiaru.
Drodzy uczniowie, pamiętajcie że to Wy tworzycie nową historię i od Was zależy jaka Polska będzie. Życzymy wszystkim, aby ten zbliżający się czas świętowania, był okazją do wspólnej radości, ale także do wzbudzenia w swoich sercach refleksji.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję „Szkoła do hymnu”. Śpiewając wszystkie 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” złączyliśmy się ze szkołami z całej Polski i okazaliśmy jedność.

.

 

KLESZCZYNA POBIŁA REKORD Z WOŚP
16 X w Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca uczniowie Szkoły Podstawowej w Kleszczynie po raz kolejny podjęli próbę bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Organizatorem akcji od 2013 r. jest Fundacja WOŚP. W tym roku w całej Polsce do bicia rekordu przystąpiło ponad 144 tys. uczestników. Nasze szkolne wydarzenie wsparła liczna grupa przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleszczynie z prezesem dh Marianem Kulpą na czele, którzy nadzorowali poprawne wykonanie ucisków klatki piersiowej i wdechów. Wydarzenie zostało poprzedzone szkoleniem zaprzyjaźnionego ratownika pływalni Laguna, WOPR oraz instruktora pływania p. Kamila Nawrockiego. Szkolenie m.in. dotyczyło udzielania pierwszej pomocy z użyciem AED osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Warto zaznaczyć, że rokrocznie przedstawiciele w/w instytucji poświęcają swój prywatny czas, aby popularyzować wśród uczniów wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtują odpowiedzialność społeczną wśród wszystkich uczestników wydarzenia. Już dziś zapraszamy do wspólnego bicia rekordu za rok. SIEMA!

Dziękujemy wychowawcom, a szczególności dziewczętom Szkolnego Zespołu Ratunkowego, które przygotowały uczniów do tego wydarzenia.

.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej. Wspólne świętowanie i moc życzeń!

.

Ślubowanie pierwszoklasistów

.

 

BISKUPIN – POMNIK HISTORII POLSKI
Wycieczka do Biskupina już za nami. Wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego, by poznać dzieje powstania pradawnej osady obronnej z przełomu epok brązu i żelaza oraz dowiedzieć się jak wyglądało codzienne życie osadników. Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale ówcześni mieszkańcy dzielili swe chaty ze zwierzętami, a cała rodzina spała na jednym łożu wyściełanym sianem i skórami zwierząt. Nasi uczniowie mieli okazje wysłuchać opowiadań o zwyczajach i tradycjach osadników sprzed ok. 2700 lat, degustować podpłomyki z powidłami, wziąć udział w wyrabianiu biżuterii, lepieniu z gliny, czy wspólnie z mincerzem w mennicy wybić pamiątkową monetę. Kolejnym punktem wycieczki była podróż kolejką do Szwecji, a tam zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej, z najstarszym pochodzącym z 1899 r. parowozem. Wzbogaceni o nową wiedzę i pamiątki wróciliśmy szczęśliwie do domu.

Niesamowite spotkanie z Łukaszem Wierzbickim 📖

Dzisiejszy edukacyjny dzień dla uczniów klas I-III został ubarwiony dzięki niezwykłej postaci. Do Gminnej Biblioteki w Kleszczynie przyjechał p. Łukasz Wierzbicki, pisarz i autor książek dla dzieci.
Podróżnik wraz z Kazikiem zabrał nas w niezwykłą podróż po Afryce, zaskoczył opowieściami o dziadku i niedźwiedziu, a także wybraliśmy się w podróż kajakiem po oceanie.
Opowieści połączone ze zdjęciami, rekwizytami, a także efektami dźwiękowymi, zrobiły na nas wrażenie!
Czy Kazik istnieje naprawdę? Czy niedźwiedź może być przyjacielem człowieka? Czy ocean to pikuś? Warto przekonać się, sięgając po książki Pana Łukasza.
Na podsumowanie pojawiły się bardzo ważne słowa. Autor opowiedział, że jako 6-letni chłopiec marzył, aby zostać pisarzem. Jak widać marzenia się spełniają. Trzeba nie tylko w to wierzyć, ale również od małego żyć swoją pasją i rozwijać swoje talenty.
Pani Agacie Piszczek dziękujemy za zaproszenie

  

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dziś Mszą św., a następnie akademią powitaliśmy nowy rok szkolny. Pierwszakom poświęcone zostały tornistry, a w szkole dostały swój pierwszy elementarz.

Również nowy skład Pocztu Sztandarowego złożył uroczyste ślubowanie.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby oprócz wysokich stopni, każdy z nas pamiętał o kształtowaniu swoich życiowych wartości i dbał o pozytywne, wzajemne relacje.

Powodzenia dla wszystkich

.